Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina

Cytryna zamiast mandatu i odblaski w nagrodę dla pieszych, którzy stosowali się do przepisów ruchu drogowego – tak w największym skrócie wyglądała wczorajsza akcja funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i uczniów Szkoły Podstawowej nr 5.

 

 

 

Wczoraj (21.09) gołdapscy policjanci wspólnie z dziećmi przeprowadzili akcję pn. „Żółta cytryna
o bezpieczeństwie przypomina”. Na ulicach miasta, najmłodsi wręczali wzorowym przechodnim odblaski a Ci, którzy nie przestrzegali przepisów „karani” byli kwaśną cytryną i pouczeniem.

Ponadto dorośli, którzy popełnili wykroczenie przechodząc nieprawidłowo mieli okazję usłyszeć
od dzieci jak należy właściwie zachować się zanim wejdziemy na przejście. Przez ponad godzinę uczniowie nagrodzili 85 osób, a ukarali 26. Wszyscy „ukarani” przyjmowali cytrynkę z uśmiechem na twarzy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, pamiętajmy jak istotne jest kreowanie prawidłowych zachowań, zwłaszcza wśród najmłodszych. Przeważnie to my dorośli mamy największy wpływ
na nasze maluchy, które biorą z nas przykład.

Akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina” jest jednym z działań przewidzianych w realizowanej przez Starostwo Powiatowe i Komendę Powiatową Policji w Gołdapi II edycji projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom”. Projekt realizowany jest w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”

 

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły