Ze Starostwa: Już wkrótce w Starostwie Powiatowym w Gołdapi zapłacisz kartą płatniczą

Starosta gołdapski Andrzej Ciołek informuje, że począwszy od dnia 2 października 2017r. klienci Starostwa Powiatowego w Gołdapi będą mogli dokonywać płatności bezgotówkowo.

 

 

Dokonywanie płatności bezgotówkowych jest możliwe dzięki bezpłatnemu przystąpieniu Starostwa Powiatowego w Gołdapi do programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.

Za pośrednictwem terminala będzie można dokonywać płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem kart płatniczych oraz aplikacji BLIK – w szczególności dotyczących:

– opłat komunikacyjnych,

– opłat geodezyjnych,

– naliczanej przy rejestracji pojazdów lub wydawaniu prawa jazdy opłaty CEPiK.
Opłatę skarbową można wpłacać wyłącznie jak dotychczas – w kasie Starostwa Powiatowego w Gołdapi lub bezpośrednio na konto organu podatkowego.

Płatności bezgotówkowych można dokonywać poprzez:

Wykorzystanie terminali POS.
Użycie płatności mobilnych WebPOS Paybynet.
Pierwsze rozwiązanie zapewnia klientom dostęp do środków zgromadzonych na rachunku bankowym za pośrednictwem kart płatniczych (VISA i Mastercard) oraz za pośrednictwem płatności mobilnych BLIK. Terminale POS dostosowane są do uiszczenia płatności kartami płatniczymi wykorzystującymi   zarówno technologię tradycyjną tzw. stykową oraz zbliżeniową.

Terminal płatniczy będący w posiadaniu urzędu został zainstalowany w KASIE urzędu.

Klienci dokonujący wpłat przy użyciu kart płatniczych nie będą ponosili z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Drugie rozwiązanie, czyli płatności mobilne, dostępne są na urządzeniach przenośnych np. telefonie komórkowym lub tablecie. Akceptacja zapłaty następuje poprzez podanie kodu wygenerowanego na telefonie płatnika. WebPOS Paybynet jest szczególnym typem płatności zdalnych, przy których można zastosować rozwiązania wykorzystujące aplikacje mobilne (np. BLIK, PeoPay) oraz elektroniczną prezentację i płacenie rachunków.

Płatności mobilne będą mogli realizować klienci dwóch banków – PKO Banku Polskiego S.A. (dostawcy aplikacji IKO z wykorzystaniem kodów BLIK) oraz Banku Pekao S.A. (dostawcy aplikacji PeoPay). KIR prowadzi rozmowy z kolejnymi bankami, aby jak najszerzej udostępnić tą usługę klientom w urzędach.

W budynku Starostwa Powiatowego w Gołdapi istnieje także możliwość płatności przelewem w bankowości internetowej, w holu na I piętrze przy stanowisku komputerowym. Jest tu możliwość wydrukowania dokumentu elektronicznego potwierdzenia przelewu.

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Ze Starostwa: Już wkrótce w Starostwie Powiatowym w Gołdapi zapłacisz kartą płatniczą

  1. swojak

    Serio?? Andrzej w Gminie już dawno tak jest!!!

  2. wiatrak

    swojak, naprawdę?? Dawno to ile czasu?? 10 lat?? 20?? Czy może kilka tygodni??
    Poza tym w Urzędzie Miejskim (bo raczej nie całej gminie) to już jest, to oznacza, że w starostwie to już jest zbędne? Ciekawy tok rozumowania.