Pieniądze dla uzdrowisk i miast sieci Cittaslow

W poniedziałek (25 września 2017 roku) marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisze umowy na dofinansowanie infrastruktury uzdrowiskowej. Kwota w wysokości blisko 44 mln zł przeznaczona będzie na inwestycje w gminach Gołdap i Górowo Iławeckie. Ponad 6 mln zł trafi z kolei do miast sieci Cittaslow – Pasymia i Gołdapi.

 

 

 

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2014-2020.

Podpisanie umów rozpocznie sie o godz. 13.30 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w sali 325 (ul. Plater 1)


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Pieniądze dla uzdrowisk i miast sieci Cittaslow

 1. HH

  Powinniśmy pamiętać, że infrastruktura uzdrowiskowa w Gołdapi miała możliwość powstania dzięki wytężonej pracy poprzednich samorządów i programu oszczędnościowego dotyczącego oświaty, który sporządził nieżyjący zastępca pani skarbnik pan Piotr Komocki. Dzięki temu już wtedy i także dziś są środki na wkład własny gminy do kolejnych okołouzdrowiskowych działań, m.in. oczyszczenia jeziora, rozbudowa jego nabrzeża.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   No co Ty przeciez to wszystko zasluga nowej pani skarbnik i pani sekretarz.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Piotr

  Trzeba jednak pochwalić burmistrza, że dobrze i bez uprzedzeń wykorzystuje samograja, jakiego mu pozostawiła poprzednia ekipa, czyli status uzdrowiska i przynależność do Cittaslow. Pochwalić go trzeba również za to, że się do tych pomysłów przekonał, gdyż jako radny niekoniecznie popierał Cittaslow i budowę tężni. Teraz dzięki zapisom poprzedników bez większego wysiłku mógł zdobyć ogromne środki na inwestycje. Brawo. Taka postawa będzie procentowała.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. tak

  trzech złośliwców, tak to co sie dziej e to zasługa wyłącznie poprzedniego burmistrza, a czy panowie wiecie ile już jest po wyborach ? ile jeszcze będziecie pleść że tak było dobrze,chyba wam, kolejne wybory za rok, kolejne inwestycje ,ale wciąż to zasługa m.m. oj lizusy -wazeliniarze, liczycie na cud – NIE BĘDZIE.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Piotr

   No to wobec tego odpowiedz na pytanie, czy coś tu nie jest prawdą? Gdyby tego gruntu ktoś nie przygotował to byłyby te dotacje i nowe inwestycje? Kto tu jest hipokrytą

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. swojak

  Panie redaktorze proszę o listę ( a dokładnie 2 list) radnych, którzy głosowali za wejściem do Cittaslow. Wiemy, że za pierwszym razem część radnych Gołdap Razem była przeciw. Dopiero rozmowy m.in. Jarosława Słomy, Piotra Ranta, Mariusz Kowalczuka, Marcina Przystawskiego i innych radnych doprowadziła, że w drugim głosowaniu weszliśmy w ten program. w tej chwili widzimy, że to był dobry kierunek i wykorzystujemy ten fakt w inwestycjach. A pan m.m. nie ma tu żadnych zasług.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Protokoły powinny się zachować i pewnie tak było… Tę ideę na naszym gruncie wyartykułował Jarosław Słoma. A jednomyślności rzeczywiście nie było bez względu na opcje. Zresztą, sam miałem wątpliwości…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Były radny miejski.

   I tak właśnie było, dokładnie. Radnych najbardziej interesowało wtedy, kto pojedzie do Włoch podpisać umowę. Wizja rozwojowa była tu bez znaczenia. Tylko nasza trójka zawalczyła o tę ideę. I nikt z nas nie aspirował, i nie był we Włoszech. Czy spełniliśmy poprawnie swoją rolę jako radni – dzisiaj sami Państwo możecie odpowiedzieć. Ale inicjatorem tego wyzwania był Jarek Słoma, którego wtedy w Radzie Miasta nie było. Był członkiem Zarządu Województwa.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Były radny miejski

    I jeszcze słowo. Do dzisiejszych regionalnych zasobów finansowych z przeznaczeniem na uzdrowiska w województwie warmińsko-mazurskim ( póki co, to jest to chyba tylko j gmina Gołdap) miasto nasze może śmiało aplikować dzięki staraniom poprzedniego samorządu ( Marek MIros, Jarosław Słoma i w pewnym skromnym stopniu wymieniona wcześniej trójka radnych), którzy skutecznie doprowadzili do zapisania bardzo dużych środków z budżetu Unii Europejskiej na takie cele ( chyba około 70 mln złotych).

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...