Pieniądze dla uzdrowisk i miast sieci Cittaslow

W poniedziałek (25 września 2017 roku) marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisze umowy na dofinansowanie infrastruktury uzdrowiskowej. Kwota w wysokości blisko 44 mln zł przeznaczona będzie na inwestycje w gminach Gołdap i Górowo Iławeckie. Ponad 6 mln zł trafi z kolei do miast sieci Cittaslow – Pasymia i Gołdapi.

 

 

 

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2014-2020.

Podpisanie umów rozpocznie sie o godz. 13.30 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w sali 325 (ul. Plater 1)


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Pieniądze dla uzdrowisk i miast sieci Cittaslow

  1. HH

    Powinniśmy pamiętać, że infrastruktura uzdrowiskowa w Gołdapi miała możliwość powstania dzięki wytężonej pracy poprzednich samorządów i programu oszczędnościowego dotyczącego oświaty, który sporządził nieżyjący zastępca pani skarbnik pan Piotr Komocki. Dzięki temu już wtedy i także dziś są środki na wkład własny gminy do kolejnych okołouzdrowiskowych działań, m.in. oczyszczenia jeziora, rozbudowa jego nabrzeża.

    1. Anonim

      No co Ty przeciez to wszystko zasluga nowej pani skarbnik i pani sekretarz.

  2. Piotr

    Trzeba jednak pochwalić burmistrza, że dobrze i bez uprzedzeń wykorzystuje samograja, jakiego mu pozostawiła poprzednia ekipa, czyli status uzdrowiska i przynależność do Cittaslow. Pochwalić go trzeba również za to, że się do tych pomysłów przekonał, gdyż jako radny niekoniecznie popierał Cittaslow i budowę tężni. Teraz dzięki zapisom poprzedników bez większego wysiłku mógł zdobyć ogromne środki na inwestycje. Brawo. Taka postawa będzie procentowała.

  3. tak

    trzech złośliwców, tak to co sie dziej e to zasługa wyłącznie poprzedniego burmistrza, a czy panowie wiecie ile już jest po wyborach ? ile jeszcze będziecie pleść że tak było dobrze,chyba wam, kolejne wybory za rok, kolejne inwestycje ,ale wciąż to zasługa m.m. oj lizusy -wazeliniarze, liczycie na cud – NIE BĘDZIE.

    1. Piotr

      No to wobec tego odpowiedz na pytanie, czy coś tu nie jest prawdą? Gdyby tego gruntu ktoś nie przygotował to byłyby te dotacje i nowe inwestycje? Kto tu jest hipokrytą

  4. swojak

    Panie redaktorze proszę o listę ( a dokładnie 2 list) radnych, którzy głosowali za wejściem do Cittaslow. Wiemy, że za pierwszym razem część radnych Gołdap Razem była przeciw. Dopiero rozmowy m.in. Jarosława Słomy, Piotra Ranta, Mariusz Kowalczuka, Marcina Przystawskiego i innych radnych doprowadziła, że w drugim głosowaniu weszliśmy w ten program. w tej chwili widzimy, że to był dobry kierunek i wykorzystujemy ten fakt w inwestycjach. A pan m.m. nie ma tu żadnych zasług.

    1. Protokoły powinny się zachować i pewnie tak było… Tę ideę na naszym gruncie wyartykułował Jarosław Słoma. A jednomyślności rzeczywiście nie było bez względu na opcje. Zresztą, sam miałem wątpliwości…

    2. Były radny miejski.

      I tak właśnie było, dokładnie. Radnych najbardziej interesowało wtedy, kto pojedzie do Włoch podpisać umowę. Wizja rozwojowa była tu bez znaczenia. Tylko nasza trójka zawalczyła o tę ideę. I nikt z nas nie aspirował, i nie był we Włoszech. Czy spełniliśmy poprawnie swoją rolę jako radni – dzisiaj sami Państwo możecie odpowiedzieć. Ale inicjatorem tego wyzwania był Jarek Słoma, którego wtedy w Radzie Miasta nie było. Był członkiem Zarządu Województwa.

      1. Były radny miejski

        I jeszcze słowo. Do dzisiejszych regionalnych zasobów finansowych z przeznaczeniem na uzdrowiska w województwie warmińsko-mazurskim ( póki co, to jest to chyba tylko j gmina Gołdap) miasto nasze może śmiało aplikować dzięki staraniom poprzedniego samorządu ( Marek MIros, Jarosław Słoma i w pewnym skromnym stopniu wymieniona wcześniej trójka radnych), którzy skutecznie doprowadzili do zapisania bardzo dużych środków z budżetu Unii Europejskiej na takie cele ( chyba około 70 mln złotych).