Gołdap zaprasza na Festiwal Zdrowia

30 września na terenie gołdapskich Tężni Solankowych odbędzie się impreza plenerowa Festiwal Zdrowia. Na jej uczestników, przez cały dzień, czekać będzie masa atrakcji w klimacie fit. Jedną z największych będzie koncert zespołu Vavamuffin.

 

 

 

Wydarzenie rozpocznie się o 10:00 pokazami fitness obejmujące m.in. zumbę, yogę i capoeirę – brazylijską formę tańca i walki. O 10:30 wystartuje Bieg Zdrojowy. O 12:00 ruszą poświęcone zdrowiu i ruchowi prezentacje gołdapskich szkół. Festiwal Zdrowia będzie podzielony na dwie strefy tematyczne: Strefę Ruchu i Strefę Zdrowia. Imprezę poprowadzi Odeta Moro.

W Strefie Ruchu odbywać się będą prezentacje ćwiczeń pozwalających zachować odpowiednią wagę, zdrowie i urodę na długie lata. Warsztatowe pokazy będą obejmować zumbę, yogę oraz capoeirę i startować co 20 minut. Ćwiczenia, ich stopień zaawansowania i intensywności instruktorzy dopasują do możliwości i oczekiwań grupy uczestników. Obok rozegra się Bieg Zdrojowy. Wystartują i ci najmłodsi i poważni adepci biegania. Na tych ostatnich czeka trasa o długości 10 km. Rowerzyści będą mogli wziąć udział w rajdzie rowerowym i poznać pasjonatów „dwóch kółek” z Litwy, z partnerskiego miasta Sakiai. Odbędą się również warsztaty ruchowo-medytacyjne Qigong w stylu lecącego żurawia oraz pokazowe lekcje nordic walking. Rdzeniem tej strefy będzie Ekofitnik prowadzony przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

W Strefie Zdrowia obejmującej Pijalnię Zdrojową odbędą się wykłady i warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowej żywności, fit słodkości i estetyki podawania potraw, muzykoterapii oraz wad postawy. Pierwsza prelekcja rozpocznie się o 13:00.

O 19:00 na głównej scenie Festiwalu Zdrowia koncert rozpocznie gwiazda wieczoru – Vavamuffin – topowa grupa grająca muzykę reggae. Imprezą towarzyszącą festiwalowi będzie Transgranica 4×4 czyli Międzynarodowy Rajd Samochodów Terenowych. W dotarciu na miejsce imprezy pomocny będzie transport z centrum Gołdapi. Bezpłatne kursy zaplanowano na 11:30, 14:30 i 16:30.

Organizatorzy Festiwalu Zdrowia czyli gołdapski Urząd Miasta oraz podległe mu instytucje samorządowe szykują liczne niespodzianki i zapewniają, że atmosfera imprezy będzie zdrowa, energetyczna i nikt nie będzie narzekał na nudę.

Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Gazeta Olsztyńska. Impreza jest możliwa dzięki  realizacji przez partnerskie miasta  Gołdap i Sakiai projektu Parki przyjaźni 2 w ramach Programu Współpracy INTERREG  V-A Litwa-Polska.

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdap zaprasza na Festiwal Zdrowia

  1. Brygida

    No i niech mi ktoś powie, gdzie odbywałby się ten Festiwal gdyby nie budowa tężni? Tych tężni przeciwko budowie których było kiedyś kilku z byłych radnych. A powiedzmy sobie szczerze, nawet członkowie obecnych władz jako radni nie popierali zamysłów pana Mirosa i Morzego. Czy dziś obecność tężni nie nakręca wszystkiego co się uzdrowiskowo dzieje w naszym mieście pretendującym do miana kurortu? Może jednak nie wszystko było złe w przeszłości? Dodam, gdyby nie przewidywalność poprzednika na stanowisku burmistrza a także mądra strategia oszczędnościowa św. pamięci Piotra Komockiego dziś trudno byłoby składać wnioski na fundusze zewnętrzne – nie byłoby po prostu na wkład własny. A tak- jest! Tylko kto powinien przypisywać sobie zasługi?