Zdrowe potrawy z kociołka

Świeże powietrze, ładna pogoda, fantastyczna atmosfera towarzyszyły uczestnikom warsztatów kulinarnych 26 sierpnia. W godzinach popołudniowych, pod wiatami w lesie Kumiecie trwało przygotowywanie warzyw, mięsa i wędlin. Dno żeliwnych kociołków wyłożono boczkiem, a cały gar wewnątrz obłożono liśćmi kapusty.

 

 

 

Teraz pięknie pokrojone w kosteczkę warzywa i mięso, wszystko obficie przyprawione i wymieszane przez panią Jolę, powędrowało do kotłów. Przy ognisku prym wiedli panowie, pilnując ognia i doglądając kociołków i kiełbasek na ruszcie. Pan Robert dobrze wyczuł moment, kiedy kociołki zaczęły „gadać”, czyli gotować się. Podczas oczekiwania na posiłek trwały rozmowy, a zabaw przy ognisku było co niemiara. Gdy wreszcie potrawy były gotowe, przystąpiono do ich degustacji. Zapach warzywno-mięsny długo jeszcze unosił się po okolicy.

 

Dziękujemy pani Joli Czubaszek za przeprowadzenie warsztatów. Nadleśnictwu Gołdap dziękujemy za udostępnienie miejsca pod wiatami.

Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu „Figle-migle”.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

 

 

Projekt „Figle-migle” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

 

 

 

Powiązane artykuły