Obchody Święta Wojska Polskiego. W biegu ulicami miasta wśród kobiet najlepsza przedstawicielka PSG w Gołdapi

15 sierpnia odbyły się wojewódzkie i lokalne uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. 15 sierpnia w Elblągu w wojewódzkich uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego uczestniczył Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Robert Inglot.  Nie zabrakło wojskowej defilady oraz wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe.

 

 

W Kętrzynie natomiast w ramach wojskowych uroczystości odbyły się obchody 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej na Placu Armii Krajowej pod pomnikiem „W Hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom–Obrońcom Ojczyzny 1939–1956”. Warmińsko-Mazurski OSG reprezentował mjr SG Sławomir Stankiewicz. Uroczystości przebiegły w asyście pocztów sztandarowych służb i organizacji kombatanckich.

Święto Wojska Polskiego obchodzono także na sportowo. W Mrągowie odbył się VI Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej. W biegu ulicami miasta na dystansie 10 kilometrów udział wzięło 250 osób. Drużyna reprezentująca Warmińsko–Mazurski Oddział Straży Granicznej w składzie: ppłk SG Roman Liśkiewicz (komenda oddziału), st. chor. SG Tomasz Kowalski (PSG w Olsztynie), st. chor. SG Marcin Balcer (PSG w Braniewie), plut. SG Justyna Korotko (PSG w Gołdapi), stanęła na najwyższym stopniu podium, pokonując ekipę biegaczy „Pszczółkowski Team z Olsztyna”-II miejsce i żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej-III miejsce. Wysokie lokaty zajęli także zawodnicy startujący w poszczególnych kategoriach. W klasyfikacji służb mundurowych, wśród kobiet najlepszą zawodniczką była plut. SG Justyna Korotko, natomiast wśród mężczyzn II miejsce wywalczył st. chor. SG Tomasz Kowalski.

Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Obchody Święta Wojska Polskiego. W biegu ulicami miasta wśród kobiet najlepsza przedstawicielka PSG w Gołdapi

 1. Remi

  Nie wiem dlaczego nie ujęto Iwony Kowalewskiej z PSG Gołdap która na dystansie 5 km zajęła open 3 miejsce a w służbach mundurowych 1 miejsce!?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Piotr Miszkiel

  Gratuluję! 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...