Którą „Gołdap” wybierzemy?

Do 28 lipca (do godziny 23:59:59) Pod linkiem:  http://sonda.hanzo.pl/sondy,269913,YnTG.html  można głosować na trzy koncepcje napisu przestrzennego (Gołdap), który znajdzie się przy tężniach gołdapskich. 

Główna decyzja (80 proc.) należy co prawda do komisji konkursowej ale dwudziestoprocentowy wpływ na wynik konkursu będą mieli internauci. Niżej koncepcje:

 

 

Koncepcja I:

Konstrukcja o wymiarach 230 x 1200 x 18 cm wykonana z rur lub kształtowników stalowych o średnicy 18 cm i grubości min. 5 mm. Rury stalowe, zabezpieczone warstwą ocynku, malowana proszkowo, kolor jasno-szary. Litery pozbawione ostrych krawędzi, a końcówki rur zamknięte półokrągło. Konstrukcja powinna spełniać wymagania stawiane bezpiecznym placom zabaw.

 

 

Koncepcja II:

Napis to wolnostojące niezależne litery przestrzenne. Konstrukcja wykonana w formie ramy ze stalowych kształtowników giętych o przekroju 12x12cm. Litery będą obłożone drewnem, odpowiednio zabezpieczonym ze względu na warunki ekspozycji. Napis będzie miał wysokość 3m, co podyktowane jest ergonomicznością najniższych podestów jako siedzisk.

 

Koncepcja III:

Wysokość konstrukcji to  200cm w części z tarczą (zgodnie ze skanem), wysokość liter – 101 cm. Długość konstrukcji: 718cm. Napis nawiązuje do logotypu miasta. Wykonany jest z kompozytu typu dibond (blacha aluminiowa+rdzeń polietylen+blach aliuminiowa).

 

Przypomnijmy, że umieszczenie podobnego napisu wzorem choćby Giżycka zainicjowali radni: Zbigniew Makarewicz i Jan Steć.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Którą „Gołdap” wybierzemy?

 1. Roman

  Propozycja I i II są interesujące. Propozycja III jest pewnym
  koszmarkiem nawiązującym do koszmarnego obecnego „logo” Gołdapi.
  W przypadku koncepcji II wątpliwości budzi rozmiar oraz to kto będzie
  odpowiadał za bezpieczeństwo tych którzy (jak jest na wizualizacji)
  wejdą na ponad 3 metrową konstrukcję. Czy władze miasta pokryją szkody
  za ewentualne złamania i tym podobne uszczerbki na zdrowiu? Czy zakaże
  się wchodzenia na tą konstrukcję, co będzie oznaczało że koncepcja
  autora nie będzie zrealizowana. Poza tym to może być interesująca
  propozycja ale nie w pobliżu tężni.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ania

   Eksperyment z logo Gołdapi się udaaaaaaaaaaaał! Witacze rewelacyjne zachęcająąąąąąąąąą do odwiedzenia uzdrowiska, że muchy padają:-) Wystarczy tylko napisy odczytać przez lornetkę. Kolejny plus, to element czerni – Gołdap zamiast jedynym w województwie uzdrowiskiem powinna być stolicą black metalu:-) A co, pomysł zły? Miejmy nadzieję, że napis przed tężniami nie będzie nawiązywał do nowego logotypu Gołdapi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...