Pożyczka nie tylko dla zachowania płynności finansowej

Pożyczka Gołdap

W ciągu ostatnich kilku lat dokonała się w Polsce prawdziwa rewolucja jeśli idzie o możliwości zaciągania pożyczek lub kredytów. Przy okazji przypomnijmy, że o ile pożyczek udzielają różne firmy to kredytami zajmują się banki i Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe. Mimo to przede wszystkim pozabankowym formom pożyczkowym rynek finansowy zawdzięcza szeroką (i postępującą) dywersyfikację usług.

Chociaż jeszcze dwa lata temu klienci (konkretnie pożyczkobiorcy) bywali mocno zdezorientowani i narażeni nierzadko na „usługi” hochsztaplerów. Jeszcze niedawno nie było organu kontrolującego i regulującego funkcjonowanie pozabankowych firm pożyczkowych. I dopiero od marca 2016 roku prawnie zostały uregulowane nie tylko zasady zakładania takiej firmy, ale również górna bariera opłat za zaciągnięcie pożyczki oraz oprocentowania. Temu służy specjalny przelicznik.

Wiarygodność pozabankowych firm pożyczkowych wzrosła, gdyż warunkiem założenia takiej firmy jest obecnie posiadanie przynajmniej 200 000 kapitału własnego. Dodatkowo Komisja Nadzoru Finansowego jednocześnie te firmy kontroluje.

Rewolucyjne ułatwienia w procedurach

Jednocześnie nastąpiły rewolucyjne ułatwienia w procedurach załatwiania pożyczek i nawet niektórych kredytów.

– Przede wszystkim krótki czas załatwiania – część pożyczek (do momentu przelania środków na konto) załatwić można nawet w kilkanaście minut.
– By załatwić pożyczkę potrzebne są do spełnienia trzy podstawowe warunki – posiadanie dowodów osobistego (bycie pełnoletnim (choć część firm wymaga minimalnego wieku 20 albo 21 lat).
– Posiadanie konta bankowego.

Ułatwienia techniczne

By załatwić pożyczkę w pożyczkowej firmie pozabankowej nie musimy osobiście spotykać się z agentem – wystarczy internet lub telefon. Dodatkowo portale internetowe firm pożyczkowych w przystępny sposób udostępniają informację, można też obliczyć na takim portalu wszelkie opłaty wraz z oprocentowaniem przy pomocy prostego, suwakowego kalkulatora.

Weźmy choćby za przykład firmę Netcredit lub Provident. Już po wejściu na jej portal rzuca się w oczy duży napis: POŻYCZKA SAMOOBŁUGOWA. Dalej między innymi i informacje – o wysokości pożyczek, wysokości raty i maksymalnym RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

W tym wypadku składający wniosek powinien podać również maila i numer telefonu. Niżej na stronie głównej możemy między innymi kliknąć na kalkulator pożyczek lub informację o pożyczkach dla przedsiębiorców.

Oczywiście przed podjęcie decyzji o pożyczce warto jest dokładnie (również znajdujący się na stronie) regulamin udzielania pożyczek.


Porady

Powiązane artykuły