Inni napisali: Funkcjonariusze doskonalą jazdę motocyklem

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zorganizował funkcjonariuszom z placówek szkolenie z zakresu kierowania motocyklem lekkim. Oddział posiada 48 motocykli, które każdego dnia wykorzystywane są w służbie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. W czerwcu odbyły się pierwsze zajęcia w Placówce Straży Granicznej w Gołdapi.

 

 

Okazało się, że zapotrzebowanie na szkolenia z zakresu kierowania pojazdami wzrasta z dnia na dzień. Wychodząc naprzeciw potrzebom, kolejne szkolenia zaplanowano w lipcu i sierpniu w pozostałych placówkach W-MOSG.

Praktyczny kurs doskonalący jazdę motocyklem obejmie prawie 200 funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Tego typu szkolenia dostosowane są do potrzeb formacji. Podnoszą zakres wiedzy oraz umiejętności, które w rezultacie wpływają na usprawnienie działań w terenie.

Funkcjonariusze SG doskonalą swoje umiejętności w kierowaniu jednośladami pod okiem ppor. SG Zbigniewa Chrostka, na co dzień pełniącego służbę w Placówce Straży Granicznej w Olsztynie. Funkcjonariusz posiada uprawnienia instruktora nauki jazdy kat. A, B i C oraz ponad ośmioletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć teoretycznych i praktycznych z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz eksploatacji pojazdów.

Uczestnicy, którzy ukończyli taki kurs praktyczny odważnie siadają za kierownicą motocykla i jadą do służby.

Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl


Aktualności

Powiązane artykuły