UKS „Trójka” Gołdap dwunastą siłą w Polsce!

W dniach 26 – 29 czerwca w Zabrzu odbył się Wielki Finał XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Kinder + Sport 2017. Szkolna drużyna z gołdapskiej „trójki” w gronie potentatów, czy to uznanych siatkarskich marek została bohaterem rozgrywek, kończąc zawody na wysokim dwunastym miejscu.

 

 

O awans do zabrzańskiego finału Polski walczyło kilka tysięcy zespołów (41880 adeptów siatkówki) we wszystkich zakamarkach Polski w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Paszport otrzymywały dwie najlepsze drużyny z 16 województw. I tak do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu zjechało najlepszych 1100 zawodników i zawodniczek, w trzech kategoriach – dwójkach, trójkach i czwórkach wśród dziewcząt i chłopców. Pod okiem Sebastiana Świderskiego i Piotra Gruszki, czyli legend polskiej siatkówki, rozegrano przez cztery dni blisko 1300 spotkań. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów. System rozgrywek przewidywał aż pięć etapów.

W ciągu jedenastu meczów siatkarze mieli udowodnić swoją wartość i walczyć o medale Mistrzostw Polski siatkówki dzieci. Poziom turnieju był niezwykle wysoki. Temperatury sięgały blisko 30 stopni Celsjusza, młode gwiazdy nie traciły ducha, w końcu właściwie teraz była szansa by wykazać się szlifowanymi podczas długich godzin treningów umiejętnościami. W Zabrzańskim finale po bardzo udanym sezonie i po ekscytującym awansie wystąpił w „dwójkach” zespół UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski oraz Maksymilian Janiuk. Pierwszy etap opierał się na rywalizacji wewnątrzgrupowej (cztero drużynowej).

 

W tej fazie chłopcy wygrali dwa z trzech niezwykle trudnych spotkań. Gołdapianie pokonali 2:0 (15:10, 15:8) – STS Skarżysko-Kamienną i 2:1 (15:8, 14:16, 16:14) – MKS Ikar Legnicę. Zostali pokonani przez WRC Fitline KaEmKa Starogard Gdański 2:0 (15:9, 15:9). W kolejnej II części zmagań (po awansie z drugiego miejsca) utalentowani gołdapscy siatkarze ograli 2:1 (9:15, 15:13, 11:7) – UKS „Jasieniak” Gdańsk oraz ulegli 0:2 (9:15, 12:15) – KS Radwansport Karków i po ciężkim boju z późniejszymi Mistrzami Polski SP 11 Kędzierzyn-Koźle 0:2 (8:15, 13:15). Trzecie miejsce po tej części  pozwoliło walczyć w środę o miejsca 9-16. Humory nieco popsuła porażka po tie-breaku i na przewagi 1:2 (13:15, 15:11, 9:11) z AKS MOS Rzeszów. Zmobilizowali się i w tych tropikalnych warunkach wygrali 2:0 (15:7, 15:13) z IUKS Jedynka Poznań I. Po bardzo zaciętym i dramatycznym boju ulegli 0:2 (12:15, 14:16) – WRC Fitline KaEmKa Starogard Gdański, ale dzięki wysokiemu ratio awansowali do 12. W czwartkowej walce o miejsca 9-12 gołdapianie najpierw zmierzyli się ze znajomymi z SUKSS Suwałki.

 

Zacięte spotkanie padło łupem suwalczan 2:1 (9:15, 15:9, 11:9). W ostatniej walce w turnieju mocno zmęczeni siatkarze ulegli 1:2 (15:12, 14:16, 7:11) – WRC Fitline KaEmKa Starogard Gdański. Młodzi utalentowani siatkarze ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi w gronie topowych polski zespołów zajęli wyśmienite dwunaste miejsce.

 

To jest sukces nie tylko zawodników, rodziców czy trenera, ale i tych którzy wsparli nasz wyjazd do Zabrza finansowo: Tomasz Luto (burmistrz Gołdapi), Tomasz Brzeziński (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych), Bogusław Gniedziejko (IRYD), Robert Buczyński (RBB Jaja z Mazur), Marek Słowikowski (Zakład Ogólnobudowlany), Sława Tarasiewicz (Trzy Świerki), Ryszard Pawlukanis (PALWOD), Jacek Bogdan (Inspiracja), Anna Nadgłowska (FWPR), Krzysztof Jurewicz, Grzegorz Janiuk (STOBUD) i osoba prywatna.

 

Wielkie dzięki za wsparcie, gdyż razem stanowimy wielką, siatkarską rodzinę. Na hali nie zabrakło znanych twarzy. Jak co roku na Wielkim Finale zagościli do niedawna jeszcze czynni siatkarze, dziś trenerzy, gwiazdy światowej i Polskiej siatkówki – ambasadorzy programu Kinder + Sport Sebastian Świderski i Piotr Gruszka oraz Paweł Woicki, Wojciech Grzyb, Piotr Gacek, Patryk Czarnowski, Bartosz Bednorz, Paweł Papke. Pojawili się także lekkoatletyczni mistrzowie – Tomasz Majewski, Monika Pyrek i Oktawia Nowacka. Idole małych siatkarzy rozdali tysiące autografów.

 

Zespoły otrzymały nagrody w postaci koszulek, dyplomów oraz toreb ze słodyczami ufundowanych przez partnera rozgrywek – firmę Ferrero. Organizatorem Finału Polski w Zabrzu był Śląski Związek Piłki Siatkowej, PZPS Fundacja Polska Siatkówka. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

1. SP 11 Kędzierzyn-Koźle I,

2. KS Metro Warszawa,

3. Wifama Łódź,

4. UKS 22 Kraków,

5. MOSiR Giżycko,

6. M-Volley I Częstochowa,

7. IUKS Jedynka Poznań II,

8. KS RADWANSPORT Kraków,

9. UKS Jasieniak Gdańsk,

10. SUKSS Suwałki,

11. WRC Fitline KaEmKa Starogard Gdański,

12. UKS Trójka Gołdap,

13. IUKS Jedynka Poznań I,

14. SP 13 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki,

15. AKS MOS Rzeszów,

16. SP 11 Kędzierzyn-Koźle II,

17. UKS Trójka Sulechów,

18. SPS Zbąszynek,

19. KPS Siedlce,

20. SP 21 Białystok,

21. UKS Serbinów Biała Podlaska,

22. MKS Ikar Legnica,

23. KPS Krasnystaw,

24. AMS Mini Volley Kamienna Góra,

25. STS Skarżysko-Kamienna,

26. ANBUD MKS Będzin I,

27. AKS Orkan Nisko,

28. SSP nr 1 / UKS Bronek Koszalin I,

29. SP Łochowo,

30. KS Stal Grudziądz,

31. DMKS Plas Kielce,

32. SSP nr 1 / UKS Bronek Koszalin II.

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “UKS „Trójka” Gołdap dwunastą siłą w Polsce!

  1. Piotr Miszkiel

    Ogromne gratulacje!

  2. Małgorzata

    Tak trzymać chłopaki!!! Wielkie gratulacje dla Pana Łukasza, który oddaje serce dla tej dyscypliny:)