Pierwsza wakacyjna Noc w Bibliotece

Z 7 na 8 lipca Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyła się pierwsza wakacyjna Noc w Bibliotece, w której wzięło udział 25 osób.

 

Spotkanie rozpoczęło się o 20.00. Dołączyli do nas ks. Andrzej Domański i pani Urszula Anuszkiewicz z Żabina, którzy przywieźli ze sobą fantastyczne gry plenerowe i planszowe.

Podczas godzinnej zabawy na stadionie dzieci zagrały we francuską grę – „Bule”, w fińskie terenowe kręgle – „Molkky” oraz w szwedzkie szachy Wikingów – „Kubb”. Potem przenieśliśmy się do biblioteki, gdzie miło spędziliśmy czas przy grach planszowych.

Uczestnicy mieli możliwość zagrać w: Dobble, Pędzące żółwie, Owce na wypasie, Wyprawę, Bingo i Skribę. Wszyscy bardzo przeżywali swoje wzloty i upadki podczas toczonych rozgrywek.

Kolejną atrakcją był nocny spacer najstarszej grupy uczestników do miejscowej piekarni „Tygrys” po pizzę. Po napełnieniu burczących brzuszków dzieci, odbył się seans filmowy, który trwał do białego rana. Oglądaliśmy „Dzieciak rządzi” i „Kac Vegas 3”. Po seansie uczestnicy udali się do swoich „łóżek” spać, tzn. tak miało być, lecz plany uległy zmianie i do godziny 6-tej toczyły się rozmowy, opowiadano dowcipy, czytano książki, a nawet młodzież zorganizowała dyskotekę.

Pobudka była ciężkim przeżyciem, bowiem przyszła zdecydowanie za wcześnie. „Wypoczęci” opiekunowie postawili swoich podopiecznych o 7.45 na nogi. Dzieci opuściły nas zmęczone, ale zadowolone. A to najważniejsze!

Dziękujemy Gościom z Żabina za aktywne włączenie się w zorganizowanie tej imprezy i pokazanie dzieciom innych sposobów spędzania wolnego czasu.

W związku z tym, że „Noc w Bibliotece” cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców, planujemy więc zorganizować kolejną w lipcu i sierpniu, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.


Aktualności

Powiązane artykuły