Uzdrowisko Gołdap zwiększy swoją estetykę

Część gołdapian, w tym internauci, zastanawia się na czym polegają inwestycje, które rozpoczęły się na placu Zwycięstwa. Plac po remoncie znacznie zwiększy swoją estetykę i co ciekawe, doczekamy się nowej toalety w pobliżu tej, która stoi obecnie.

 

Przy placu Zwycięstwa

Rozkopy, między innymi w pobliżu Urzędu Miejskiego, to pierwszy etap pod położenie przy tej ścianie płyt granitowych, natomiast na pasie bliżej ulicy położna zostanie kostka granitowa. Schody do Urzędu Miejskiego i przedszkola również zmienią swój wygląd.

Część południowa placu jest przygotowywana między innymi do poszerzenia powierzchni parkingowej. W miejscu drzew wyciętych pojawią się nowe, mniej ekspansywne.

Miejsca wzdłuż ulicy, przy której parkują samochody wyposażone zostaną w parkomaty (parkowanie na placu nadal będzie bezpłatne).

W niektórych miejscach zamontowane zostanie oświetlenie ze źródłem światła przy podłożu wyłożonym granitem. Na trawniku przy wschodniej części placu znajdzie się dwunastometrowej wysokości urządzenie z linami – do zabaw i rekreacji.

Przy ulicy Stadionowej i koło tężni

W ramach tych inwestycji kładziony jeż już chodnik przy ulicy Stadionowej, po prawej stronie ulicy znajdzie się ścieżka rowerowa. Na Gołdapie w pobliżu Stadionu urządzony zostanie placyk do rekreacji ruchowej.

Przy tężniach powstaje między innymi dodatkowy parking.

Inwestycje zyskały dofinansowanie z programów UE.

 

Sesja w Gołdapi z marszałkiem


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Uzdrowisko Gołdap zwiększy swoją estetykę

 1. Władysław

  Coraz mniej zieleni w naszym mieście.
  Nie mam przekonania czy to dobry kierunek.

  1. Mieszkanka

   Wladku a po co w uzdrowisku zieleń??? Najważniejsze to zmieścić w centrum jak największą liczbę aut. Po to przecież budowane są parkingi

 2. Kamil

  Dobrze, że zniknęły drzewa przy przejściu dla pieszych od strony poczty. Tam było niebezpiecznie

 3. Mieszkanka

  Całe szczęście że wszystko w naszym mieście dzieje się wokół placu a reszta to syf i wodorosty

 4. Andrzej

  Jest szansa aby jakaś cześć inwestycji zalazła się na ul. 1-go Maja.Potrzebny jest nowy chodnik nowy asfalt -to tez droga do uzdrowiska nasza wizytówka

  1. Kamil

   To pytanie do starosty.