Sesja w Gołdapi z marszałkiem

W czwartek 26 stycznia podczas sesji rady miejskiej w Gołdapi gościł marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Samorządowcy podsumowali dotychczasową współpracę. Była to również okazja do rozmowy o inwestycjach unijnych i podpisania wstępnych umów na niektóre projekty.

 

– Zmiany zachodzące w Gołdapi są dobrym przykładem, który wykracza daleko poza region – mówił marszałek Brzezin. – Przykładem na to, jak spójna strategia konsekwentnie realizowana przez lata może odmienić oblicze miasta. Dzięki kolejnym projektom miasto i gmina Gołdap stają się coraz bardziej rozpoznawalnym i atrakcyjnym uzdrowiskiem. Dzięki temu polepsza się również krajobraz społeczny.

Podpisywane dzisiaj dokumenty dotyczą trzech projektów, które będą współfinansowane ze środków zarezerwowanych dla miast należących do sieci Cittaslow w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2014-2020. Za 6,5 mln zł urządzone zostanie nabrzeże jeziora Gołdap, rozbudowany i wyposażony Dom Kultury, powstanie też pracownia garncarska dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie tych inwestycji wyniesie 4,6 mln zł.

– Obecnie Gołdap czeka łącznie wsparcie unijne w wysokości 22 mln zł – mówił burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. – Współpraca samorządowa pozwala nam poprawiać warunki życia mieszkańców, bo taki cel zawsze mają nasze przedsięwzięcia.

Już wkrótce za europejskie pieniądze rozbudowane zostaną parki kinezyterapeutyczny i zdrojowy, powstanie również ścieżka łącząca oba parki. Całość kosztować będzie niemal 8,4 mln zł, z czego 7,1 mln to dofinansowanie unijne.

Tekst – Biuro Prasowe Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Fot. redakcja


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Sesja w Gołdapi z marszałkiem

 1. asdic

  Cytat– „Zmiany zachodzące w Gołdapi są dobrym przykładem, który wykracza daleko poza region – mówił marszałek Brzezin. – Przykładem na to, jak spójna strategia konsekwentnie realizowana przez lata może odmienić oblicze miasta. Dzięki kolejnym projektom miasto i gmina Gołdap stają się coraz bardziej rozpoznawalnym i atrakcyjnym uzdrowiskiem. Dzięki temu polepsza się również krajobraz społeczny” Gratulacje i tak trzymać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Tom

  No właśnie:
  ” marszałek Brzezin. – Przykładem na to, jak spójna strategia konsekwentnie realizowana przez lata może odmienić oblicze miasta.” – to co się dzieje teraz nie jest zasługą burmistrza Lutego, tylko strategicznego, długofalowego myślenia ekipy burmistrza Marka Mirosa. Realizowane pomysły powstały do 2010 roku, łącznie z przystąpieniem Gołdapi do sieci Cittaslow, o które zabiegał ówczesny wicemarszałek Jarosław Słoma. Rozbudowa Domu Kultury to realizacja pomysłów poprzedniego dyrektora Zbigniewa Mieruńskiego. Rozwój gołdapskiego sportu to niewątpliwie zasługa byłego dyrektora OSIR Marka Kuskowskiego. Szczęśliwie dla gminy Gołdap nadal pracuje wiceburmistrz Jacek Morzy, dzięki któremu te pomysły znajdują dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
  Warto o tym pamiętać w momencie gdy ktoś zacznie przypisywać sobie te pomysły.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Leszek

  Tom, wyjmujesz to z ust i głów wielu mieszkańców Gołdapi. Jedną z nielicznych dobrych decyzji obecnego burmistrza było pozostawienie na stanowisku pana Jacka Morzego. Bez niego żaden porządny wniosek z Urzędu Miasta by nie wypłynął. Mieszkańcy powinni pamiętać, że to jemu a nie komu innemu zawdzięczają te inwestycje. A na pewno nie burmistrzowi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Halina

  Na fejsie burmistrz pisze: „Szanowni Państwo, nie byłoby to możliwe gdyby nie rozpoczęty na początku kadencji program oszczędnościowy. ”
  Wszyscy kumaci dobrze wiedzą, że gdyby nie wcześniejszy trzyletni program oszczędnościowy opracowany przez św. pamięci Piotra Komockiego , dotyczący oszczędności w gołdapskiej oświacie, nie byłoby tych pieniędzy. Jest to pokłosie tamtych działań.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Płace podatki

  Planowane inwestycje – po prostu żenada!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Klara

  Popieram głos Toma, Leszka i Haliny te wszystkie inwestycje są prowadzone dzięki poprzednikom i obecnemu z-cy Burmistrza, który dopilnował, aby to wdrożyć. Luto na pomysłach poprzedniej ekipy jakoś dotrzyma do końca kadencji, a co dalej…….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...