Odjazdowy Bibliotekarz w Baniach Mazurskich

W ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” w dniu 29 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich po raz pierwszy zorganizowała rajd dla czytelników. Zadaniem akcji jest promocja czytelnictwa, turystyki rowerowej i integracja środowiska bibliotekarskiego. 

 

 

Rajd rowerowy rozpoczęliśmy od zbiórki przed biblioteką. Każdy z uczestników dostał przygotowaną przez bibliotekarzy „szprychówkę”, która zawierała mapę z wyznaczoną trasą i logo akcji. Kolumna rowerzystów zaopatrzona w kamizelki odblaskowe i kaski ruszyła w stronę Rapy. Głównym punktem wycieczki była Piramida w Rapie, która jest jednym z najbardziej intrygujących i zarazem osobliwych zabytków Mazur.
Po zapoznaniu się z historią tej wyjątkowej budowli ruszyliśmy w kierunku Węgorapy, gdzie znajduje się stanica łowiecka Wojskowego Koła Łowieckiego „ŻBIK” – Straszny Dwór.

Na miejscu rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski i rozpoczęliśmy zabawę w podchody. Jedna grupa miała za zadanie schować w lesie przygotowane wcześniej fragmenty tekstów z lektur szkolnych, a druga grupa znaleźć i przynieść w umówione miejsce. Następnie po przeczytaniu danych fragmentów uczestnicy rajdu musieli odgadnąć autora i tytuł książki. Grupy wywiązały się z zadania bez najmniejszych problemów. Wycieczkę rowerową zakończyliśmy ok. godz. 16:00.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za wspólnie aktywnie spędzony czas i zabawę.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich bardzo dziękuje pana Romanowi Kunio, łowczemu Wojskowego Koła Łowieckiego „ŻBIK” z Węgorzewa za przygotowanie i udostępnienie miejsca w Strasznym Dworze dla uczestników rajdu.


Aktualności

Powiązane artykuły