Szkoła zdobyła Certyfikat Szkolnego Klubu Wolontariatu

Szkoła Podstawowa nr 3 zdobyła Certyfikat Szkolnego Klubu Wolontariatu w Ogólnopolskim Konkursie, zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (był on realizowany w okresie od 29.11.2016 r. do 29.05.2017 r.).

 

Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów postaw zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych, dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu Szkolny Klub Wolontariatu było wykonanie 8 z 11 zadań.

W ramach tych zadań uczniowie uczestniczyli w różnych akcjach charytatywnych organizowanych w środowisku lokalnym jak i akcjach o zasięgu ogólnopolskim. Ponadto zorganizowli przedstwawienie zatytułowane ,,Na ratunek księżniczce“, przygotowali plakaty informujące o działalności wolontariatu w szkole, wzięli udział w konkursie ,,Pomaganie jest fajne“ jak również odwiedzili przedszkolaków, którym czytali legendy o polskich miastach.

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom jak i mieszkańcom naszego miasta, którzy wspierali działania wolontariuszy, to dzieki wam możemy cieszyć sie tak dużym wyróżnieniem jakie otrzymała nasza szkoła.

Wolontariusze Sp3
Opiekun J. Pańczuk

Pomaganie jest fajne

Gdy pomagasz fanie jest
Druga osoba cieszy się
Nigdy nie przechodź obojętnie
Zawsze pomagaj chętnie
Jeden uśmiech może wszystko zmienić.
Inna osoba będzie cię za to cenić

Karolina Wesołowska kl. IV


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Szkoła zdobyła Certyfikat Szkolnego Klubu Wolontariatu

 1. Piotr Miszkiel

  Gratuluję!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Rodzic

  Gratulacje dla wolontariuszy i pani Joli Panczuk

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Gdynianin ;)

  jakaś fajna ta klientka z Biedronki 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...