Duży sukces Macieja Ośmiornicy

Dużym sukcesem zakończył się udział gołdapianina Macieja Mackiewicza w konkursie przygotowanym przez niemiecką firmę Schlagwerk produkującą cajony, czyli charakterystyczne drewniane instrumenty perkusyjne.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie własnego filmu, na którym autor grałby na cajonie – solo, z zespołem i grupą innych cajonerów. Pierwsze miejsce zdobywał film uzyskujący jak największą ilość głosów.

http://award.schlagwerk.com/en/

Do konkursu zgłoszono 148 filmów z całego świata (pięć filmów usunięto za względu na naruszenia regulaminu). Maciej Mackiewicz uzyskał 954 głosy zajmując tym samym czwarte miejsce. Prezentował się pod pseudonimem artystycznym – Maciej Ośmiornica.

 

Autor filmu, który zajął pierwsze miejsce otrzymał 1000 euro, super zestaw cajona i złotą statuetkę w formie tego instrumentu. Nagrody rzeczowe w postaci sprzętu cajonowego otrzymali uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 2 do 10. Swoją nagrodę przyznało jury.

 

Warto podkreślić, iż Maciej Mackiewicz stworzył pierwsze w Polsce forum o cajonach, działające na Facebooku – Polish Cajon Forum (liczy aktualnie 1152 członków).

 

 

Linki:

 

http://award.schlagwerk.com/de/voting/?id=67

 

http://award.schlagwerk.com/en/#prizes

 

 

O cajonach dowiemy się między innymi na Wikipedii:

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Caj%C3%B3n

 

 

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Duży sukces Macieja Ośmiornicy