Rok harcerski 2016/2017 zakończony

Harcerze z Hufca ZHP Gołdap spotkali się 26 czerwca przy ognisku w lesie Kumiecie, by podsumować swoje całoroczne działania. Nie było dyplomów ani świadectw. Stopnie i sprawności naszyte na harcerskich mundurach oraz wpisane do książeczek harcerskich przebyte rajdy, obozy, biwaki to właśnie ocena harcerskiej pracy, pracy nad sobą i na rzecz innych.
Gawędę i piosenki na ognisko przygotowali harcerze z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”. Nie śpiewali oni jednak sami lecz razem ze swoimi przyjaciółmi, z harcerzami z drużyn „Włóczykije”, „Giganci”, „Pancerni”.

Na naszej uroczystości gościliśmy przedstawicieli służb mundurowych z Jednostki Wojskowej, ze Straży Granicznej, Nadleśnictwa Gołdap, a także panią Justynę z Urzędu Gminy Gołdap oraz rodziców. Wszystkich poczęstowaliśmy kiełbaskami, ciastem i ciasteczkami oraz herbatą z ogniska.

Harcerze wzięli również udział w grze terenowej zorganizowanej w ramach projektu „Figle-migle”. Musieli wykazać się znajomością mapy oraz wiedzą z różnych dziedzin. Na szczęście z leśnej trasy wszyscy wrócili cali i zdrowi, no może trochę pokąsani przez żarłoczne komary. Agnieszka skrupulatnie podliczyła punkty i rozdała słodkie nagrody – pianki, które natychmiast zostały upieczone na ognisku.

Przy organizacji naszej uroczystości pomogli nam rodzice i członkowie Stowarzyszenia „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi. Serdecznie dziękujemy.

Wszystkim życzymy słonecznych i fantastycznych wakacji!
Trzymajcie kciuki za harcerzy podczas wakacji, bo chociaż rok harcerski zakończony, nasze działania trwają. W planie są biwaki drużyn i Obóz Harcerski „Nad Bałtykiem”.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

Projekt „Figle-migle” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie X”
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły