W Lisach się dzieje

Warsztaty majsterkowicza” tak właśnie nazywały się zajęcia organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Lisach w ramach projektu „Lisowe zajęcia” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Banie Mazurskie i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.  

 

Działanie to było realizowane od początku czerwca. Uczestnicy podczas wszystkich spotkań mieli za zadanie zrobić  z palet m. in. stoliki i ławki. Rezultaty naszej pracy wystawimy na pikniku integracyjnym, który odbędzie się 9.07.2017 w Lisach przy Szkole Podstawowej.

Zarówno mali jak i ci starsi mieli w czasie zajęć wiele pracy m.in. mierzenie nóżek do ławek i stolików, szlifowanie wszystkich elementów, skręcanie elementów i na koniec malowanie. Nie było czasu na nudę, każdy odpowiadał za jakąś czynność, dzięki temu była pełna mobilizacja i integracja.

Na warsztatach wykonano 3 stoliki i 6 ławek dla dorosłych, 1 stolik i 2 ławki dla dzieci oraz pociąg ze skrzynek drewnianych oraz napis LISY z gwoździ i włóczki, który stał się tablicą rejestracyjną naszego pociągu.

 

Powiązane artykuły