Dzień Dziecka w Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach

1 czerwca jest świętem wszystkich dzieci na całym świecie. W naszej świetlicy również postanowiliśmy ten dzień uczcić i spędzić go pod hasłem zabawy, gier i uśmiechu. Przygotowaliśmy salę przed zabawami przyozdabiając ją balonami i innymi dekoracjami. Na początku dzieci rozruszały się przy zabawie z krzesełkami.
Szybkość i opracowanie odpowiedniej techniki pozwoliło na wygranie kolejnej zabawy jaką było skakanie w workach. Wesoła muzyka dopełniła całości, gdy dzieci tańczyły na kartkach, które w momencie pauzy w muzyce musiały składać swój „parkiet” na coraz to mniejszy kawałek. Najbardziej przypadła dzieciom do gustu zabawa w „nakarm mnie”. Nic dziwnego nie byłoby w tej zabawie, gdyby nie fakt, że osoba, która karmiła swojego kolegę lub koleżankę miała zawiązane oczy. Wygrała ta para, która była najmniej brudna po zjedzeniu serka.

W przerwie od zabaw dzieci zjadły lody aby nabrać siły na następne konkurencje. Taniec z balonem okazał się wspaniała zabawą w duecie. Kolejną grupową konkurencją było owinięcie jednej z osób z drużyny od stóp do głowy papierem toaletowym i zrobienie z niej mumii.

Dzień Dziecka zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Mieliśmy w planach pieczenie kiełbasek na ognisku ale niestety pogoda nam to uniemożliwiła. Gdy za oknem padał deszcz u nas w świetlicy świeciło słonko i uśmiechy z twarzy dzieci nie schodziły do końca dnia.


Aktualności

Powiązane artykuły