Poszukiwanych listami gończymi zatrzymała Straż Graniczna

2 obywateli Rosji i 2 Polski poszukiwanych przez polskie sądy zatrzymali funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. W sobotę na drogowym przejściu granicznym w Bezledach na kierunku wyjazdowym z RP stawił się do odprawy granicznej 40-letni Polak.

 

Funkcjonariusz SG podczas sprawdzania dokumentów tożsamości potwierdził, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach, który wydał nakaz doprowadzenia go do aresztu celem odbycia kary pozbawienia wolności. Za wyłudzanie kredytów najbliższe 2 lata i 6 miesięcy spędzi w więzieniu.

Tego samego dnia i na tym samym przejściu zatrzymano 33-letniego Rosjanina, który nie opłacił zasądzonej grzywny.  Po uregulowaniu należności mężczyzna wjechał do Polski.

Kilka godzin później na lotniczym przejściu granicznym Mazury funkcjonariusze zatrzymali kobietę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Szczecinie. Podróżna przyleciała z Londynu i okazało się, że nie opłaciła zaległej kary grzywny. 48-letnia Polka została zwolniona po wpłaceniu zaległości.

Następnego dnia na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi zatrzymano 35-letniego Rosjanina, który próbował wjechać do Polski pomimo, że nie opłacił kary grzywny. W związku z powyższym mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olecku. Podróżny uiścił zasądzoną grzywnę i ruszył w dalszą podróż.

Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl


Aktualności

Powiązane artykuły