Gołdapianie na crossie w Suchowoli

To już XXI edycja Biegu Trzeźwości w Suchowoli, która odbyła się w piękną i słoneczną niedzielę 28 maja. Suchowola położona jest w województwie podlaskim na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego. Od XVIII wieku uznawana za Geograficzny Środek Europy. Rodzinna gmina bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Suchowola charakteryzuje bogata historia, lokalne potrawy, sztuka ludowa, piękne krajobrazy, unikalna przyroda, otwarci i gościnni ludzie oraz jedna z najlepszych młodzieżowych orkiestr dętych w Polsce.

Cross Trzeźwości jest to największa cykliczna impreza sportowa w gminie Suchowola, która na stałe wpisała się również do kalendarza sportowego i kulturalnego województwa podlaskiego. Od lat Cross przyciąga zawodowych biegaczy oraz amatorów z różnych stron Polski. W biegach biorą udział dzieci, młodzież oraz dorośli. Corocznie do zawodów staje łącznie ok. 500 osób.

Dystans biegu głównego wyniósł 10 km na atestowanej trasie. Start i meta biegu umiejscowione są w Suchowoli. Biegacze pobiegli do miejscowości Okopy (miejscowości gdzie urodził i wychował bł. ks. Jerzy Popiełuszko), tam też nastąpił nawrót. W biegu głównym wzięło udział 113 osób.

W biegu tym pobiegli również gołdapianie:
Marta Żabicka – 6 open, czas 47:48;
Agnieszka Wielgus – 2 w kategorii wiekowej, czas 51:57;
Dariusz Borucki – 2 w kategorii wiekowej, czas 41:05;
Wiesław Truchan – czas 52:52.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdapianie na crossie w Suchowoli

  1. Piotr Miszkiel

    Gratuluję udziału i wyników! 🙂

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...