Po dużym „kielichu” kierował matizem

Mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę daewoo. Teraz 34-letni mężczyzna przed sądem odpowie za popełnione przestępstwo drogowe. Teraz nieodpowiedzialnemu mężczyźnie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat. 

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (21.05) kilka minut przed godz. 9.00 rano. Dzielnicowi patrolując swoje rejony służbowe na ul. Emilii Plater zauważyli daewoo Matiza, którego niepewny styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Pojazd natychmiast został zatrzymany do kontroli. Kierującym okazał się być 34-letni mieszkaniec miasta. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie Piotra G. ponad 1,2 promila alkoholu. Funkcjonariusze  uniemożliwili 34-latkowi dalszą jazdę.

Teraz nieodpowiedzialnemu mężczyźnie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Ponadto niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły