Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Gołdapscy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

 

Policjanci ruchu drogowego z gołdapskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze w miejscowości Żytkiejmy gm. Dubeninki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym.

Do obu zdarzeń doszło w piątek 19 maja br. na ul. Świerczewskiego w Żytkiejmach. Około godz. 18.00 kierujący dostawczym volkswagenem, 30-letni mieszkaniec powiatu koneckiego (woj. Świętokrzyskie) w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 51 km/h. Kolejnym kierowcą, który niespełna godzinę później wpadł w tym samym miejscu okazał się być 32-letni mieszkaniec Kościerzyny (woj. Pomorskie). Mężczyzna jechał motocyklem i przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h.

Przypominamy, że w Żytkiejmach na całym obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość wynosi 40 km/h.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. W obu przypadkach sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły