Pomóc może i potrafi każdy

Pomóc może i potrafi każdy – to główny przekaz skierowany do uczniów przez ratowników z Warmińsko-Mazurskiego WOPR podczas zajęć, które prowadzone były w CKiW OHP w Gołdapi. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym uczniowie mogli wysłuchać interesującego wykładu na temat bezpieczeństwa nad wodą. Ratownicy opowiedzieli w jaki sposób reagować w przypadku, gdy jesteśmy świadkami sytuacji załamania się lodu pod osobą, która chodzi po zamarzniętym zbiorniku wodnym oraz co zrobić, gdy sami znajdziemy się w podobnej sytuacji.

Prowadzący uświadomili młodzieży, że w sytuacji zagrożenia trzeba reagować natychmiast, a udzielenie pomocy to obowiązek każdego z nas. Nie oznacza to jednak, że mamy skakać do wody, aby pomóc osobie potrzebującej. Ratownicy podkreślali: „Pamiętajcie, najważniejsze jest wasze własne bezpieczeństwo””. Jednak – gdy dzieje się coś złego, pomóc można informując osobę dorosłą bądź wzywając odpowiednie służby. Jeśli nie potrafimy dobrze pływać, nigdy nie należy wypływać daleko od brzegu.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi uczniowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji uczniowie nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.

Wychowawca Barbara Różycka


Aktualności

Powiązane artykuły