Siatkarze z „Trójki” najlepsi w półfinale województwa

W czwartek, 23 marca na Hali OSiR w Gołdapi rozegrano Półfinał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „Trójek” Chłopców. W turnieju półfinałowym cztery drużyny stanęły przed sporym wyzwaniem – twardą batalią o dwie przepustki na finał województwa. Mecze grano systemem każdy z każdym.

Widowisko w gołdapskiej hali dostarczyło sporo emocji i siatkówki na dobrym poziomie. Siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 kolejny raz pokazali twarz wojowników wygrywając wszystkie trzy pojedynki. Na początek gołdapianie, grając w składzie: Oskar Stalewski, Piotr Górski, Michał Ostrowski, Dominik Wawrukiewicz, Antoni Buraczewski, Alan Budziejko, Maciej Świętoń, Aleksander Nyga pokonali 2:0 (25:11, 25:14) – Szkołę Podstawową nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie. W drugim swoim spotkaniu ograli 2:0 (25:16, 27:25) – Szkołę Podstawową nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczytnie. W ostatnim czwartkowym meczu zwyciężyli ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku – 2:1 (25:11, 19:25, 15:11).

Drugie miejsce z dwoma zwycięstwami na koncie zajęli  zawodnicy SP 3 Szczytno. Dwa pierwsze zespoły awansowały do najlepszej szóstki w województwie i otworzyły sobie drogę do walki o medale. Finał Mistrzostw Województwa odbędzie się w maju, być może w Gołdapi. Mecze sędziowali: Grzegorz Kacprzyk i Bogusław Jejer. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Macieja Wądołowskiego (SP 3 Olecko). Najlepszym zawodnikiem z Gołdapi został Piotr Górski. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, które wręczał dyrektor SP 3 Gołdap – Leszek Retel.

Organizatorem mistrzostw był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS „Trójka” Gołdap, którzy są współfinansowani przez Gminę Gołdap. Współorganizatorem był również OSiR w Gołdapi.