Na pomoc w budowie szkoły i studni w Somalii

,,Niosę pomoc” to hasło kampanii, której celem jest przekazanie pomocy osobom, które zostały dotknięte kryzysami humanitarnymi. Teren objęty pomoca to Afryka. Od 21 do 23 marca wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 zbierali pieniądze na wsparcie tego kontynentu oferując: 21 marca – artykuły wiosenne: kwiaty, biedronki, ołowki oraz ręcznie uszyte lalki.

Tego dnia można było również oglądać wystawę zabawek, jakimi bawia się dzieci z Afryki, zostały one wykonane przez uczniów kl. IVa i IV b. Ku naszemu zdziwieniu zabawki tak się spodobaly innym uczniom, że zadeklarowali ich kupno.

Kolejnego dnia (Światowy Dzien Wody) skoncetrowaliśmy uwagę na największym problemie Afryki jakim jest brak wody. Uczniowie mogli przeczytać na ten temat informację na wywieszonej gazetce oraz zakupć wodę oraz ręcznie wykonaną biżuterię. Ostatniego dnia oferowaliśmy ciasta i gorącą herbatę.

Oczywiście rownież tego dnia uczniowie nas nie zawiedli i tłumnie gromadzili się przy stoisku ze slodkościami. Zebrane fundusze zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc w budowie szkoły i studni w Somalii.

M. Kondraciuk i A. Dadura – wolontariusze SP3


Aktualności

Powiązane artykuły