Majsterkowanie dla każdego

W marcu w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi rozpoczęły się zajęcia w ramach programu „Majsterkowanie dla każdego”. Program ten ma za zadanie rozwinąć umiejętności do wykonywania i naprawy przedmiotów, których używamy i które są potrzebne w codziennym życiu.

Podczas pierwszych zajęć uczestnicy programu wykonali skrzynkę – organizer, która może służyć do uporządkowania książek, płyt, zabawek młodszego rodzeństwa itp.

W czasie wykonywania skrzynki młodzież zapoznała się z podstawowymi czynnościami z zakresu obróbki drewna i samodzielnie przygotowała elementy do montażu. Montaż skrzynki został wykonany przy pomocy pneumatycznego zszywacza. Młodzież poznała możliwości tego urządzenia, które dzisiaj jest już powszechnie stosowane w przemyśle.

Uczestnicy programu przekonali się, że „nie święci garnki lepią”. Wystarczy trochę chęci i czasu, aby wzbogacić się o doświadczenie związane z obróbką drewna, pracy zespołowej i satysfakcji z własnoręcznie wykonanej użytecznej rzeczy – skrzynki organizera.

 


Aktualności

Powiązane artykuły