Stres związany z rywalizacją zaowocował dwoma medalami

Zawodnicy Gimnazjum nr 1 w Gołdapi uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w saneczkarstwie na torach lodowych – Krynica 2017. Trzydniowe zawody finałowe (23-26 lutego ) poprzedzone były ogólnopolskimi eliminacjami, po których zakwalifikowała się cała czwórka gimnazjalistów gołdapskich w kategorii junior młodszy i trochę starsi absolwenci Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi w kategorii juniora.
Każdego dnia zawodnicy z pięciu województw rywalizowali w konkurencjach jedynek chłopców i dziewcząt oraz w dwójkach i drużynach. Bardzo duży wysiłek i stres związany z tą rywalizacją zaowocował dwoma medalami i dobrymi wynikami naszych zawodników.


W jedynkach Milena Smokowska tym razem wicemistrzyni Polski juniorów (cztery lata temu jako gimnazjalistka – juniorka młodsza, była mistrzynią Polski ) i Dominika Krupińska – brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów (w poprzednim sezonie startowym 16. w Mistrzostwach Świata Juniorów w saneczkarstwie na torach naturalnych). Do tego dochodzą jeszcze miejsca 6. w dwójkach oraz 5. i 6. w drużynie.
Nasi uczniowie rownież dobrze się spisali zajmując punktowane miejsca. Najlepszy debiut zanotowała Urszula Jurgielewicz (pierwszy start) która najpierw zakwalifikowała się do finałów, a następnie bez większych „obciążeń” rywalizowała z najlepszymi w Polsce zarówno w jedynkach, w dwójkach z Konradem Lisikiem oraz drużynie.
Z gimnazjalistów z powodzeniem startował jeszcze Arek Górecki i Damian Milewski a także juniorzy Aleksander Grecki i Kajetan Balcerek.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Stres związany z rywalizacją zaowocował dwoma medalami

  1. NICK

    Czy można trochę przybliżyć tą dyscyplinę. Jakie są czasy zjazdów? Czy dyscyplina ta cieszy się dużym zainteresowaniem. Ilu zawodników bierze udział w poszczególnych kategoriach wiekowych?