Kolejny bardzo dobry turniej w wykonaniu siatkarzy z „Trójki” w Węgorzewie

W niedzielę 19 lutego, na Hali Miejskiej w Węgorzewie odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2017. Tegoroczne wojewódzkie eliminacje składają się z pięciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach. Do klasyfikacji końcowej brane będą po uwagę trzy najlepsze wyniki danego zespołu.

 

Te ogólnopolskie zawody klubowe odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: rocz. 2006 i mł. – dwójki siatkarskie, rocz. 2005 i mł. – trójki siatkarskie i rocz. 2004 i mł. – czwórki siatkarskie. Młodzi siatkarze skrupulatnie zbierają punkty, bo do finału województwa turnieju (w Olsztynie) zakwalifikuje się tylko po 8 najlepszych zespołów w każdej kategorii, które uzyskają największą liczbę punktów w klasyfikacji ogólnej. W węgorzewskim turnieju wzięło udział 56 zespołów chłopców. W tegorocznej formule mecz trwa do dwóch wygranych setów do 15 punktów przy zachowaniu różnicy 2 punktów. W turnieju z powodzeniem rywalizowało sześć zespołów chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Na początek drużyny grały w grupach systemem „każdy z każdym”. Grający w „czwórkach” zespół UKS „Trójki” Gołdap w składzie: Tymoteusz Walc, Kamil Jabłoński, Piotr Górski, Oskar Stalewski i rezerwowy Kajetan Kowalewski odniósł dwa grupowe zwycięstwa. Gołdapianie pokonali: 2:0 – SMS Ostródę 2, 2:0 – MKS MOSiR Kętrzyn. Po zaciętym meczu i tie-breaku ulegli jedynie 1:2 – Kurianvolley Olsztyn 1. W półfinale chłopcy wyeliminowali 2:1 – Kurianvolley Olsztyn 2. W finale gołdapianie po pełnym dramaturgii i efektownych akcji meczu przegrali 0:2 z Kurianvolley Olsztyn 1. Za drugie miejsce na ich konto wpłynęło 14 cennych punktów. 15 drużyn „trójek” chłopców rozgrywało swój turniej w czterech grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Dominik Wawrukiewicz, Filip Siemieniuk i Alan Budziejko wygrał swoją grupę. Siatkarze pokonali 2:0 – UKS Czwórkę Ełk 1 i 2:1 – Kurianvolley Olsztyn 2.

W ćwierćfinale niestety przegrali 1:2 ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Ostróda. W pierwszym meczu o miejsca 5-8 pokonali 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 5 i na zakończenie w meczu o 5. miejsce pokonali 2:1 – UKS Czwórkę Ełk 1. Za piąte miejsce na ich konto wpłynęło 11 punktów. 33 drużyny „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej w ośmiu grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 1  w składzie: Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski jak również zespół UKS „Trójka” Gołdap 3 w składzie: Maciej Świętoń i Aleksander Nyga wygrali swoje grupy. Pierwszy zespół na pokonanym boju pozostawił: 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 1, 2:0 – UKS Green Volley Ełk 4 i 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo 3. Drugi zespół z Gołdapi ograł 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 5, 2:0 – UKS Kormoran Dobre Miasto 1 i 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo 2.

W dalszej części (1/8 turnieju) oba duety odniosły kolejne zwycięstwa. Gołdap 1 ograł 2:0 – SP 4 Giżycko, a Gołdap 3 po tie-breaku (2:1) – MUKS Omegę Mrągowo 1. W ćwierćfinale (1/4 finału) duet Michał i Antoś przegrał po horrorze 1:2 z Lechowem, natomiast Maciej i Olek ograł 2:1 – POLKS Gwardię Gumisie Szczytno. W półfinale turnieju dwójek zespół UKS Trójka Gołdap 3 przegrał 0:2 z mocnym Lechowem. W meczu o trzecie miejsce Maciej Świętoń i Aleksander Nyga pokonali 2:0 (15:10, 15:12) – Kurianvolley Olsztyn 2. Za trzecie miejsce na ich konto wpłynęło 13 cennych punktów. Para Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski w pierwszym meczu o miejsca 5-8 pokonała 2:0 – POLKS Gwardię Gumisie Szczytno i na zakończenie w meczu o 5. miejsce pokonali 2:1 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1. Trzeci zespół (Patryk Naruszewicz, Adam Kryszkiewicz) wygrał jedno z trzech spotkań (tylko z Ełkiem) i nie wyszedł z grupy.

Zupełnie nie powiodło się czwartemu zespołowi dwójek (Olaf Rykaczewski i Mieszko Makarski). Chłopcy mimo ogromnych chęci przegrali spotkania grupowe ze Szczytnem, Giżyckiem, Węgorzewem i Pasymiem i nie awansowali do dalszej części turnieju. Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 19 marca i 2 kwietnia w Ełku i 7 maja w Elblągu. Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w Piłce Siatkowej. 27 maja 2017 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2017.

Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii. Organizatorem turnieju w Węgorzewie był: UKS Koszałek Opałek Węgorzewo przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej w Olsztynie oraz OSiR w Węgorzewie.

 

Powiązane artykuły