Dzień Myśli Braterskiej 2017

Dzień Myśli Braterskiej to święto wszystkich harcerzy i skautów, obchodzone na całym świecie corocznie 22 lutego. Gołdapscy harcerze i instruktorzy tę uroczystość świętowali w sobotę, 25 lutego 2017r., w Szkole Podstawowej nr2 w Gołdapi. Organizacji tego święta podjęli się harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”.

Przygotowali swoim braciom, harcerzom, grę tematyczną „Wędrówka przyjaciół”, inscenizację o twórcy skautingu podczas obrzędowego świeczkowiska oraz olbrzymi tort. Śpiewano wiele piosenek, pląsano, wysłuchano krótkich wierszy bądź opowiadań w wykonaniu gości, harcerzy z drużyn: „Włóczykijów”, „Pancernych”, „Gigantów”, „Leśnych ludzi”, „Rebeliantów”. Takie chwile integrują harcerzy, wszak jak mówią słowa piosenki „Wszyscy harcerze to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna…”. Tak zorganizowany czas wolny z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Dziękujemy za pomoc pani Marzannie Konieczny, Monice Koloszewskiej oraz członkom Stowarzyszenia „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi oraz panu dyrektorowi Stefanowi Piechowi.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły