WOŚP w obiektywie Jarosława J. Jasińskiego

Gołdapskie imprezy związane z 25. WOŚP w obiektywie Jarosława J. Jasińskiego. Dziękujemy za udostępnienie (dokładnie 223) zdjęć.

 

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “WOŚP w obiektywie Jarosława J. Jasińskiego

 1. gps

  W naszym kraju działa kilka tysięcy rozmaitych organizacji, fundacji i stowarzyszeń, których celem jest pomoc chorym, ubogim, potrzebującym. No i spośród tych organizacji warto wspierać tylko te, które pomagają potrzebującym ludziom. WOŚP do nich nie należy, bo nie pomaga chorym ludziom, ale chorym, źle zarządzanym, partackim szpitalom. Jeśli szpital nie potrafi zaopatrzyć się w sprzęt do leczenia, nie potrafi zorganizować sobie podstawowych narzędzi pracy, to powinien zbankrutować i jego aktywa powinien przejąć podmiot zdolny do zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt. Kupowanie sprzętu partaczom utrwala partactwo. WOŚP utrwala partactwo, dlatego nie warto ich wspierać. Organizacja charytatywna powinna pomagać ludziom, a nie tandetnym firmom.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Trybała

  Mam dokładnie podobne wnioski: ale to państwo ma za zadanie chronić nas przed hochsztaplerami i złodziejami, więc to ono musi wsadzić do pudła Owsiaka i zakończyć te „dylematy”. Fakty są bowiem takie, że ten człowiek ma prawomocne wyroki i z czymś tak transparentnym i opartym na nieskalanej opinii jak dobroczynność nie ma prawa mieć nic wspólnego.
  Co zaś do problemów etyczno-moralnych płacimy za prawie wiek komuny i post komunistycznego ustroju w którym zajmowano się głównie tworzeniem wszystkiego w kolorze szarym. Dzięki temu okupanci, czerwoni bandyci, śmieci WSI i SB czy TW są przedstawiani jako „ludzie honoru” i na każdy sposób usiłuje się ich przedstawiać tak, aby uniemożliwić ich ukaranie za popełnione zbrodnie. Dopiero niedawno udaje się dotrzeć do szerszej grupy Polaków z argumentem, że to Pilecki, który nie załamał się nawet na chwilę, jest bohaterem a wesz która donosiła czy pracowała dla wroga to śmieć i KONIEC.
  Ale mleko się rozlało i mamy sporą część społeczeństwa bez kręgosłupa, zomb i którym wydaje się że żyją i stanowią samodzielną i wartościową jednostkę. Do nich nie dociera pranoja i schizofrenia Petru, Schetyny, Pomaski, Lisa, MIchnika, PO, N czy KODziarza który jest gotów blokować, bić czy nawet zabijać demokratycznie wybranych posłów i wzywać obcych do interwencji jak Targowiczanie. A wszytko to w imię własnych partykularnych interesów z całkowitym pominięciem Polski i swoich wyborców Polaków jak jakiegoś przeszkadzającego wrzodu i jednocześnie szczerzących śmiejące się mordy w TV z serduszkami poprzyczepianymi we wszystkich miejscach.
  To jest tak obrzydliwe, że się niedobrze robi co to coś robi na ziemi, a co najważniejsze oni nie mają pojęcia co robią. Może z tym konkurować tylko skrajny poziom debilizmu jaki prezentują ci ludzie. Zastanawia mnie nawet czy są jakieś testy w których osiąga się taki poziom głupoty który pozwala zostać politykiem? Jakim cudem Mucha czy Podpaska są w stanie objąć stanowisko w którym ma wpływać na los całego naszego kraju, jak szalenie niedoskonałe jest narzędzie wyborów skoro takie coś dostaje mandat posła? Jak można speca od 6 króli i bzykania co popadnie z dnia na dzień uczynić „liderem opozycji totalnej”- gdzie my żyjemy do cholery, w Bantustanie!?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. asdic

   „Trybała ” , żyjemy w wolnym kraju /jeszcze/. Każdy ma prawo do wypowiedzi/ mądrych i tych innych/ , ale dlaczego zaraz obrażać.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Krystyna

   No, to jest typowe pisiorskie rozumienie postawy chrześcijańskiej – nieżyczliwość i zawiść. Drżyj Trybała, bo jestem przekonana, że Pan Bóg nie pogłaszcze lizusów i tych co kilka razy dziennie przebywają w kościołku na klęczkach, dla Niego nie statystyki się liczą ale prawdziwa dobroć pozbawiona żółci. Pan Bóg pogłaszcze życzliwych, miłosiernych i… ekumenicznych – a co Ty masz wspólnego z miłosierdziem i ekumenizmem. Strzeż się:-):-):-) Brrrrr…. Dreszcz mnie obleciał:-):-):-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. zorro

    Wierna uczennica Urbana.Ta inteligencja ten styl. PIS zdobywa coraz większy elektorat i pogarda podobnych pani nic nie zmieni. Sikorski „dorżniemy watahę”, Niesiołowski „już po was idziemy będziecie wyskakiwali z okien” itd. to przynosi odwrotny skutek do zamierzonych celów. Społeczeństwo już się nie nabierze na wasze kłamstwa.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. ryś

    Pani odleciała jak na Woodstock organizowanego ze zbiórek Owsiaka na której promowane są używki prowadzące do samozagłady.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 3. po.la

  Od tej propagandy PIS-owskiej we łbach wam się ludzie poprzewracało. Chcielibyście zniszczyć tak cenne projekty jak WOŚP, przejąć państwowe przedsiębiorstwa, samorządy i pławić w oparach władzy. Chcecie wmówić ludziom że „czarne jest białe, a białe jest czarne” i liczyć, że „ciemny lud to kupi”. Otóż nie kupi i wasze nadzieje na powrót „jedynie słusznej władzy” w nowej odsłonie na długie lata to mrzonka. Nadzieja i przyszłość jest w narodzie, który szanuje wszystkich współobywateli i gra m.in. z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a to są miliony ludzi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Młody

   Wszyscy są równi wobec prawa? Tak? Proszę pokazać mi firmę która nie wystawia faktur za swoje usługi, reklamowana jest w mediach za publiczne pieniądze. Skarb państwa, wojsko, instytucje państwowe generują kolosalne pieniądze na tą całą hucpę. Czekam na niezależnych sędziów którzy osądzą Owsiaka za ten przekręt w stylu Amber Gold szczegóły w linku. https://www.youtube.com/watch?v=vNKqYecaU2s

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. STARY WROCEK

   Biedna Opozycja, biedni opozycjoniści!

   Ostatni miesiąc w polityce w pełni ukazał mizerną – intelektualnie – jakość tzw. kluczowych zasobów ludzkich ugrupowań i zgrupowań opozycyjnych. Mogliśmy to również obejrzeć w filmie „Pucz” w którym główne role zagrali przedstawiciele tej części społeczeństwa, które nie umie i nie chce pogodzić się z wynikami ostatnich wyborów.

   Nie masz Autorytetu. Nie masz Lidera. Nie masz Przywódcy. No, może przy wódce – ale to inna opowieść. No bo kto może stanąć na czele i zjednoczyć cały antypisowski i antyKaczyński front?

   Ryszard Petru? Wyjechał za granicę. Tylko nie mówcie, że wrócił…

   Szczerba Michał? Nie jest nawet w stanie zrozumieć gdzie jest i dlaczego jest.

   Nitras Sławomir? Odleciał na sobie tylko znanym paliwie.

   Schetyna Grzegorz? Zaginął w akcji. W piaskownicy… I kopie coraz intensywniej.

   Lubnauer Katarzyna? Dajcie spokój, ona nie potrafi nawet odnaleźć jednego faceta.

   Kijowski Mateusz? Właśnie wyskoczył na wysokości 100 tysięcy metrów PLN bez spadochronu.

   Tusk Donald? Ryzykowne: wróci i zniszczy połowę tych (głównie z PO), co im się wydaje, że chcą i potrafią … A to jednak nie są karpie przedświąteczne. Przynajmniej nie wszyscy.

   Komorowski Bronisław? Ba! I to mówi wszystko.

   Rzepliński Andrzej? Facet, który usiłuje dogonić swoje ego?

   Wałęsa Lech? Dajmy spokój…

   Kto by tu jeszcze ….

   No nie ma. Gdzie te chłopy? Gdzie te orły?

   Pozostał Im ino jeden – Owsiak. Człowiek, który ma jednoznaczne poglądy. Ich poglądy. Polityczne. Człowiek, który Pisiorom się nie kłania a i Matkę Kurkę przed sądem potrafi postawić. Człowiek, który nie musi się tłumaczyć. Człowiek, który wie najlepiej. Chwalony. Podziwiany. Uwielbiany. Człowiek, który porwie, który uwiedzie. Nie tylko KOD ale i Obywateli RP, podpułkowników i chorążych, byłych funkcjonariuszy SB i aktualnych funkcjonariuszy z Czerskiej. Wyborców i polityków zarówno PO jak i .Nowoczesnej.

   I byłoby dobrze gdyby nie to, że jest to facet, który nie rozumie, że nie jest geniuszem. Że sukces corocznych zbiórek nie zależy od jego emploi ani jego „charyzmy” a wyłącznie od ludzi wychowanych na chrześcijańskich wartościach. Ludzi, którzy przedkładają chęć wspomagania potrzebujących nad niechęć do relatywizmu moralnego wyrażanego słowami „róbta co chceta”. Ludzi, którzy mają szlachetną nadzieję, że choć część tego, co wrzucają do puszek, będzie wykorzystana właściwie. I będzie dobrze. A że Złoty Melon… trudno.

   Jestem pewien, że gdyby Owsiak, ten sam Owsiak, wraz z całą machiną medialną próbował zebrać pieniądze by – na przykład – wesprzeć .Nowoczesną, nie zebrałby nawet promila tego, co wpływa do puszek WOŚP. Ba, sądzę, że musiałby sam stanąć z puszką obok Petru Ryszarda oraz jego kompań i kompanów, żeby zebrać choćby na piwo.

   Mimo tych zastrzeżeń muszę stwierdzić, że Owsiak to jedyny facet z tamtej strony rzeki, który jeszcze może stanowić jakieś alibi dla polityków opozycyjnych. I kto wie, może nie organizowałby tak beznadziejnych happeningów jak aktualni liderzy PO i .N. Bo miałby jeszcze zbyt dużo do stracenia.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Remigiusz

  Szanowne panie Krystyna i po.la

  Ja zamiast inwektyw i wyzwisk polecam wam wierszyk pt. Plac budowy.Autor nieznany.

  Dżwięki pił i okrzyki wraz z biciem toporów
  W każdym zakątku Polski słychać już od rana
  Lecz nie dochodzą one z lasów ani z borów
  Ale z placów gdzie tętni praca budowlana.

  Zda się czasem,że pośród toporów łomotu
  Pisków piły co w drewnie się zaklinowała
  Biegnie kwik i głos dziwny niby pomruk grzmotu
  Po którym echem zadrży ziemia prawie cała.

  W tem z daleka z kosmosu głos się ozwie srogi
  To chór aniołow z nieba przez magafon woła;
  Polacy dość hałasów – nie mogą spać bogi
  Czy fundament stawiacie nowego kościoła ?

  Na to dictum odkrzyknie jeden z budowlańców;
  A ktoż taki ciekawski że nas o to pyta ?
  My narazie zebrani w narodowym szańcu
  Odcinami lewactwu ryje od koryta.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. po.la

   Gdzie tu inwektywy i wyzwiska Remigiusz. Twój „komentarz” to jest właśnie przykład manipulacji typu Kurski i TVPIS.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Zorro

  Podsumowanie części działalności Owsiaka w skrócie telegraficznym. https://www.youtube.com/watch?v=vNKqYecaU2s

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...