Nowy dowódca 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego przejął obowiązki

W czwartek 19 stycznia na placu apelowym gołdapskiej jednostki odbył się uroczysty apel z okazji przekazania obowiązków dowódcy 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Decyzją Ministra Obrony Narodowej nowym dowódcą został płk Sławomir KOJŁO. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku, o gotowości pododdziałów pułku do uroczystości, przez pełniącego obowiązki szefa sztabu mjr Arkadiusza KORNIOWSKIEGO.

Meldunek przyjął Dowódca 16. Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw Marek SOKOŁOWSKI. W trakcie uroczystości sztandar na ręce nowego dowódcy przekazał pełniący obowiązki dowódcy – zastępca dowódcy ppłk Radosław KUDRAJ, który pełnił je od 1 grudnia 2016 r. Meldunki o przekazaniu i przyjęciu obowiązków przyjął Dowódca 16 DZ. Na uroczystość przybyło wielu gości wśród których byli Szef Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych  gen. bryg  Stefan MORDACZ, dowódcy jednostek wojskowych 16DZ, władze samorządowe powiatu i gminy Gołdap na czele ze starostą panem Andrzejem CIOŁKIEM. Nie zabrakło również przyjaciół oraz byłych dowódców naszego pułku, przedstawicieli służb mundurowych powiatu i miasta Gołdapi, kombatantów, reprezentantów klas mundurowych i duchowieństwa.

Uroczystość uświetniła oprawą muzyczną orkiestra wojskowa  z Giżycka dowodzona przez tamburmajora  st. chor. szt. Waldemara PESTKĘ.

***

Płk Sławomir KOJŁO – służbę wojskową rozpoczął 3 września 1986 r. jako podchorąży Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej w Jeleniej Górze. Od 1990 r. pełnił służbę jako oficer naprowadzania baterii radiotechnicznej 77 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej Kraju 79 Samodzielnego Pułku Obrony Powietrznej Kraju. W 1992 r. rozpoczął służbę w 18 pułku przeciwlotniczym w Jeleniej Górze kolejno na stanowiskach dowódcy plutonu, zastępcy dowódcy baterii i dowódcy baterii. W latach 1997 – 1999 r. studiował w Akademii Obrony Narodowej. Po ukończeniu Akademii wyznaczony został na stanowisko starszego oficera wydziału operacyjno – rozpoznawczego Szefostwa Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Śląskiego  Okręgu Wojskowego. Od 2001 r. pełnił służbę w Szefostwie Wojsk Obrony Przeciwlotniczej   Dowództwa Wojsk Lądowych na stanowiskach specjalisty i starszego specjalisty. W latach 2012 – 2013 studiował w Akademii Obrony Narodowej w trakcie studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzenia i Dowodzenia. Po ich ukończeniu ponownie skierowany do wykonywania obowiązków w Dowództwie Wojsk Lądowych. Od 1 stycznia 2014 r. pełnił służbę na stanowisku starszego specjalisty  Zarządu Wojsk Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Z dniem 16 stycznia 2017 r. Decyzją Ministra Obrony Narodowej wyznaczony na stanowisko dowódcy 15 gołdapskiego pułku przeciwlotniczego.

Wykorzystano informacje z: http://15pplot.wp.mil.pl


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Nowy dowódca 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego przejął obowiązki

 1. Jerzy

  A dlaczego odszedł poprzedni dowódca pan Kałamarz?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Na emeryturę chyba…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. asdic

    Taki młody chłop ?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. Jaro

  Teraz coraz częstsze odejścia w wojsku. Widać coś im nie pasuje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...