Z wizytą u Świętego Mikołaja

W ostatni dzień listopada uczniowie klas 2f i 3e ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, wraz z wychowawczyniami wyruszyli do ,,Wioski Świętego Mikołaja” w Centrum Aktywnego Wypoczynku ,,Gwarek” w Pięknej Górze. Niezwykłe rzeczy zaczęły się dziać już w drodze. Podczas podróży, do jednej wychowawczyni zadzwonił Elf Klemens z pozdrowieniami. Na miejscu, po dzieci wyszły Elfy i zaczęła się bajkowa przygoda.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda z nich, miała swojego Elfa przewodnika, który opiekował się nimi oraz organizował zajęcia przez cały czas pobytu. Dzieci miały mnóstwo atrakcji: poznały Bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje, w Cukierni Pani Mikołajowej wykonywały lizaki, w kinie sferycznym obejrzały bajkę pt. „Wyprawa na biegun”, zaliczyły też wizytę u pingwinów w ich śnieżnym dmuchanym domu – Igloo, w Komnacie świętego Mikołaja miały okazję wyszeptać Mikołajowi do ucha najskrytsze marzenia, bawiły się na ,,Placu zabaw im. Rudolfa Czerwononosego” i pokonywały labirynt „Gwiazdkowy Komin”.

Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali Certyfikaty poświadczające, że przeszli szkolenie na pomocnika Świętego Mikołaja w jego polskiej siedzibie w Pięknej Górze. A we wspomnieniach: radość i żal – cudownie i za krótko…

Wycieczkę zorganizowały panie – Jolanta Lipińska i Jolanta Naumowicz-Repucha. Pomocą służyły panie – A. Zakrzewska, I. Połówka oraz R. Dziobkowska.

Jolanta Lipińska i Jolanta Naumowicz-Repucha

wizyta_sw_mikolaja-11

Igloo – wizyta u pingwinów w ich śnieżnym dmuchanym domu. Tegoroczna nowość.


Aktualności

Powiązane artykuły