Z wizytą w filharmonii olsztyńskiej

W piątek, 2 grudnia, uczniowie Zespołu Szkół w Grabowie wyruszyli na wycieczkę do Olsztyna. Najpierw obejrzeliśmy film o budowie wszechświata w planetarium olsztyńskim, później wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji w obserwatorium i przyjrzeliśmy się eksponatom tam zgromadzonym. Po części edukacyjnej mieliśmy czas wolny. Potem udaliśmy się do filharmonii na koncert  symfoniczny.

Dzieci i młodzież w skupieniu wysłuchali uwertury do opery Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego Monbar, czyli Flibustierowie op. 30” na orkiestrę symfoniczną, Koncertu wiolonczelowego a – moll op. 33 Camilla Saint-Saënsa, Kol Nidrei  Konzertstuck d-moll na tematy hebrajskie, na wiolonczelę i orkiestrę op. 47 Maxa Brucha,  II Symfonię h-moll  Bohaterska Aleksandra Borodina.

Wyszliśmy z koncertu zachwyceni. A wszystko to dzięki uprzejmości Kuratorium Oświaty w Olszynie i dyrekcji Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii Olsztyńskiej, realizującym Program „Edukacja muzyczna”. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie obcowania z kulturą wysoką.

grabowo_1 grabowo_2 grabowo_3

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły