Wycieczka do Trójmiasta

Młodzież z CKiW OHP w Gołdapi na początku grudnia uczestniczyła w wycieczce do Trójmiasta, zorganizowanej w ramach działalności kulturalno-oświatowej realizowanej w jednostce. Po blisko 6 godzinach jazdy wszyscy dotarli do Gdańska, gdzie pierwszym punktem programu było Westerplatte. Od tego miejsca grupie towarzyszył przewodnik. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania niesamowitej opowieści o męstwie i poświęceniu Obrońców Westerplatte, po czym zobaczyli koszary, wystawę zdjęć, Cmentarz Obrońców Westerplatte oraz Pomnik Obrońców Westerplatte.

Następnie wszyscy udali się na starówkę Gdańska, gdzie zobaczyli Bramę Wyżynną, Katownię i Wieżę Więzienną. Tam obecnie znajduje się Muzeum Bursztynu. Młodzież zwiedziła również wspaniałą Złotą Bramę, wybudowaną na wzór łuku triumfalnego, a także Dwór Bractwa Św. Jerzego. Następnie był spacer ulicą Długą i Długim Targiem, gdzie można było podziwiać Ratusz Miejski i jeden z symboli Gdańska – fontannę Neptuna. Podczas zwiedzania młodzież poznała także historię największego ceglanego, gotyckiego kościoła na świecie – Bazyliki Mariackiej.

Po długim i wyczerpującym dniu wszyscy udali się na odpoczynek i kolację do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Gdańsku.

Kolejny dzień wyprawy stanowiło zwiedzanie Gdyni, zwanej niegdyś miastem z morza i marzeń, jednego z najmłodszych miast w Polsce. Spacerując Molem Południowym i Skwerem Kościuszki uczestnicy mogli zobaczyć największe atrakcje Gdyni: ORP Błyskawicę, Żaglowiec Dar Młodzieży, Dar Pomorza i cieszące się wielkim zainteresowaniem wychowanków – Akwarium Gdyńskie.

Równie ciekawym punktem wizyty w Gdyni było obejrzenie wystawy i wspaniała zabawa w Gdyńskim Centrum Nauki Experyment.

Wyprawa do Trójmiasta była niesamowitym, pełnym wrażeń przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

 Opiekunowie


Aktualności

Powiązane artykuły