Gościliśmy partnera z Niemiec

Z wizytą w Gołdapi w dniach 8-10 grudnia przebywał pan Michael Ritter, przedstawiciel Berufsförderungswerk e.V. des Bauindustrieverbandes Berlin-Brandenburg e.V. (bfw-bb). Instytucja ta jest partnerem Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi w realizacji projektu „Europejskie rzemiosło”, podczas którego młodzież odbywa dwutygodniowy staż w Niemczech. Pierwszy taki wyjazd miał miejsce we wrześniu tego roku, druga grupa wyjedzie w maju 2017 r.

Pan Michael Ritter miał okazję zapoznać się ze strukturą funkcjonowania CKiW OHP w Gołdapi. Zwiedził też warsztaty szkoleniowo-produkcyjne, gdzie w praktyce szkolą się mechanicy pojazdów samochodowych, stolarze, kowale i kucharze.

Podczas spotkania ze specjalistami ds. programów europejskich omówiono realizowany aktualnie projekt oraz plany na przyszły rok w zakresie aplikacji o środki europejskie. Spotkanie było owocne i nasza współpraca z niemieckim partnerem z pewnością będzie kontynuowana i rozwijana. Nie bez znaczenia jest bowiem fakt, iż młodzież odbywająca staż zagraniczny za każdym razem wraca zadowolona, pełna wrażeń i wzbogacona o nowe doświadczenia, które z pewnością będą miały wpływ na dalszy rozwój zawodowy.

Podczas pobytu w naszym mieście pan Michael Ritter zwiedził również Gołdap i jej okolice, którymi był zachwycony.

(Red. CKW OHP)


Aktualności

Powiązane artykuły