Sukces gimnazjalisty z Dubeninek

W czwartek 1 grudnia w sali widowiskowej Ekomariny w Giżycku odbył się finał IX Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów zorganizowany przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Tematem tegorocznej edycji konkursu była „FLORA Regionu Wielkich Jezior Mazurskich”. Uczeń naszego gimnazjum – Hubert Gromko został trzecim finalistą tego konkursu.

Wykazał się on dużą wiedzą z zakresu biologii, ekologii oraz umiejętnością rozpoznawania rodzimych gatunków drzew i krzewów na postawie ich liści. Jednak zanim odbył się finał, 216 uczniów z 15 gimnazjów z terenu 13 gmin wzięło udział w etapie szkolnym. Najlepsi z nich (po 3 uczniów z każdej szkoły) mieli za zadanie wykonać pracę indywidualną – broszurę na temat „Gatunki inwazyjne w moim regionie”. Następnie, na podstawie ilości punktów za test oraz broszurę, do finału konkursu zakwalifikowano 38 zawodników. Wśród nich byli uczniowie naszego gimnazjum: Hubert Gromko (klasa IIa), Jakub Szeszko (klasa III) oraz Jarosław Jurczyk (klasa III). Natomiast finał konkursu w Giżycku składał się z dwóch części: testu wiedzy oraz części ustnej, w której udział wzięło 10 gimnazjalistów z najlepszymi wynikami uzyskanymi w teście.

Hubert Gromko zakwalifikował się do ścisłego finału razem z dziewięcioma uczniami reprezentującymi szkoły gimnazjalne Regionu Wielkich Jezior Mazurskich. Konkurs został zorganizowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Anna Krygier


Aktualności

Powiązane artykuły