Chyba nawet organizatorzy się tego nie spodziewali

Ocena kolejnych edycji gołdapskich Koncertów Świąteczno-Noworocznych to oczywiście w dużej mierze sprawa gustu. Mnie tegoroczny bardzo się podobał, choć przed występami organizatorzy byli pełni obaw. Przede wszystkim godne podkreślenia było zachowanie zdrowych proporcji pomiędzy piosenkami, skeczami i tańcami. Zaprezentowano też formy sceniczne niełatwe do określenia, choćby oparty na  teatrzyku absurdu występ grupy Beaty Otto. Dobry był poziom wykonawczy piosenek i skeczy.

Swoimi możliwościami wokalnymi zaskoczył wiceburmistrz Jacek Morzy – wraz z Patrycją Magielnicką brawurowo wykonali sławną „Esmeraldę”, zaliczoną do jednych z najpiękniejszych kompozycji piosenkarskich ostatnich dziesięcioleci. Niełatwo jest wykonywać monologi i w tym dobrze się sprawdziła Barbara Woźniak. Uznanie należy się wszystkim wykonawcom, choć specjalne wyrażono już na początku imprezy dziewięćdziesięcioletniej Danucie Gąsiewskiej – pani Danuta w poprzednich latach, również monologami, rozbawiała nas z tej sceny. Gościnnie wystąpiła Ada Karpińska, która karierę wokalną robi poza Gołdapią.

Muzycznie kierował koncertem Robert Magielnicki, zaś zespól „Klezmer” i jego członkowie pokazali się ponownie od jak najlepszej strony. Tradycyjnie, już pod koniec imprezy, życzenia noworoczne złożył burmistrz Tomasz Luto.

Był to koncert osiemnasty. Czwartkowy rokuje, że doczekamy się przynajmniej dwudziestego, wszak dochody z imprezy przeznaczane są na stypendia dla zdolnej młodzieży.

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Chyba nawet organizatorzy się tego nie spodziewali

 1. Rasbat

  A burmistrz Luto nie wystąpił?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Andrzej

  No to Klezmer ma darmową reklamę. Nawiasem mówiąc, to nie rozumiem, czemu akurat ten zespół ma monopol na występy w Gołdapi. Występ na tym koncercie, potem 45 min. na Placu Zwycięstwa przed pokazem sztucznych ogni? Co za dużo to nie zdrowo.Poza tym, jest tez parę zespołów w Gołdapi grających myślę ciekawszy repertuar.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Paweł

   Tak dla Twojej wiadomości to właśnie Robert Magielnicki był pomysłodawcą tego koncertu, więc nie wiem o jakiej darmowej reklamie mówisz? Jeśli masz swój zespół zgłoś się do organizatorów i w przyszłym roku zagrajcie coś społecznie. Tak społecznie – za ten koncert nikt nie bierze wynagrodzenia i zamiast przed świętami i po siedzieć w domu i marudzić spędzają kilka godzin na próbach.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Zbyszek Mieruński

  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wykonawcom, wolontariuszom i pracownikom Domu Kultury w Gołdapi za przygotowanie i zrealizowanie tegorocznego Koncertu.
  Dzięki Państwu będziemy mogli w formie stypendiów wesprzeć niezamożną, uzdolnioną młodzież z powiatu gołdapskiego.

  Zbigniew Mieruński
  Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...