Z Urzędu Miejskiego: Gmina Gołdap pozyskała prawie milion złotych środków zewnętrznych

30 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, burmistrz Gołdapi Tomasz Luto wraz ze skarbnik gminy Joanną Łabanowską, przy obecności wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletty Śląskiej-Zyśk, podpisali umowę na dofinansowanie projektu obejmującego gołdapskie szkoły. Przy wkładzie własnym wynoszącym niespełna 60 tys. złotych, gmina otrzyma prawie milion złotych ze środków zewnętrznych.

Założeniem projektu jest działanie kompleksowe i trwałe, dlatego wsparciem zostaną objęci uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczniów. Uczniowie wezmą udział w zajęciach podnoszących ich kompetencje kluczowe oraz w zajęciach specjalistycznych, których celem jest zmniejszenie trudności w przyswajaniu wiadomości i umiejętności szkolnych.

Aby projekt miał kompleksowy i trwały charakter nauczyciele otrzymają wsparcie w zakresie metod sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u uczniów kompetencji kluczowych, w zakresie prowadzenia procesu nauczania opartego na metodzie eksperymentu oraz prowadzenia procesu indywidualizacji pracy z uczniem, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, co pozwoli na kontynuowanie działań także po zakończeniu projektu.

Planuje się również współpracę z rodzicami, którzy zostaną objęci wsparciem doradcy wychowawczego oraz specjalistycznym warsztatami. W ramach projektu zostanie też doposażona pracownia matematyczno-przyrodnicza w Szkole Podstawowej nr 1 w Gołdapi i Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi.


Aktualności

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Gmina Gołdap pozyskała prawie milion złotych środków zewnętrznych

 1. xxx

  Brawo!
  Zdecydowanie wolę czytać takie informacje, niż kłótnie na temat radnych, burmistrza i budżetu.
  Zastanawiam się tylko, jak to jest – pod informacją o uchwaleniu budżetu ponad 30 komentarzy, większość to atak na burmistrza.
  A tu – informacja o sukcesie burmistrza i dyrektorów szkół… i cisza…
  Krytycy tak mocni w gębie, jak anonimowi – gdzie jesteście?
  Pokażcie, że jednak stać was na obiektywizm i sprawiedliwość, pochwacie pozytywne działanie burmistrza.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. A

  Sukces wiceburmistrza a nie burmistrza

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. B

   Ale grają do jednej bramki i to się liczy. Pozdrawiam i życzę sukcesów w Nowym Roku 2017.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Józek

   Jednym z ostatnich sukcesów burmistrza jest to że już nie ma całodobowej obsługi monitoringu miejskiego za który wydano duże pieniądze. Podobno tylko przez część doby monitoring obsługiwać będzie Straż Miejska bo jest ich za mało na całą dobę. Policja też nie ma podglądu na monitoring bo nie ma komu zapłacić za podłączenie do nowej komendy.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. T

    Policja tego podłączenia nie chce.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 3. Anka

  Obecny Burmistrz Gołdapi nie ma sukcesów… To jest sukces wiceburmistrza i urzędników, którzy nie zostali jeszcze zwolnieni lub sami nie odeszli w związku z panującą atmosferą…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Remigiusz

  Szanowna pani Anko !! A od czego jest wiceburmistrz i pozostali pracownicy gminy ,ktorych nazywa pani urzędnikami. Od podpisywania listy obecności i brania pensji ?. A może mają obowiązek pracy ?. Powiem pani w tajemnicy , że część tych urzędników nie zasługuje na nazwanie ich urzędnikami.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Piotr/.

  Na bank, jest to sukces I sekretarza vel. gieroja PRG, który zapewne zapodał temat dalej. To właśnie on był inicjatorem powołania gminy Gołdap, dzięki niemu ten cały dobrobyt. Najniższe wynagrodzenie na każdym kroku, infrastruktura kraterowa pierwszorzędna jak na Placu Zwycięstwa (wokół), rondo Marka przy UM… Piękną Górę oddał w ręce prywatne po prawie plajcie, bo zarządzać nie nada, nie pomyślał, by oddać niegdyś tężnie preumową. To też g. przyniesie. G. ale wyborcze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...