Śniadanie Daje Moc

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Lisach przystąpili do ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”, którego głównym celem jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz podejmowanie działań zmierzających do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia.

8 listopada, w dniu „śniadania dającego moc”, obchodzonego także w Europie jako „Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania” uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami przygotowali uroczyste śniadanie. Na pięknie ozdobionych stołach były zdrowe pyszności: kanapki na bazie razowego pieczywa, sałatki owocowe i jarzynowe, ozdoby z owoców i warzyw oraz woda, soki owocowe i warzywne. Dzieci przekonały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy.

Odbyła się także prezentacja multimedialna. Jej bohaterami byli nasi uczniowie, którzy wykonali piękne prace plastyczne oraz mali agenci – Tola i Maks, którzy wspólnie z uczniami z całej Polski uczyli kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania.

W tym dniu nie zabrakło też gier, zabaw, piosenek oraz eksperymentów promujących zdrowe odżywianie. Wielką radością było również dzielenie się swoimi zdrowymi pysznościami z uczniami starszych klas. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, z ekscytującą historią kosmicznych agentów; bogate merytorycznie zajęcia w ramach edukacji prozdrowotnej, które prowadziła Alina Chomyn – wychowawczyni klasy I przy komputerowym wsparciu Krzysztofa Kożaka.


Aktualności

Powiązane artykuły