Na spotkaniu rozdaliśmy zobowiązania

W dniach 23 – 24 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich gościła uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej z Lis na spotkaniu z historią w bibliotece. I – III zwiedziły placówkę, zapoznały się z zasadami jej funkcjonowania oraz z procesem wypożyczania książek. Największym zainteresowaniem cieszył się oddział dla dzieci, gdzie z ogromnym zainteresowaniem przeglądały pozycje przeznaczone dla ich grupy wiekowej.

Na spotkaniu rozdaliśmy zobowiązania i zachęciliśmy dzieci do odwiedzania biblioteki. W związku z tym że cały rok 2016 poświęcony jest upamiętnieniu wydarzeń z 966 roku, młodszym uczniom przeczytaliśmy opowiadanie Jarosława Grygucia pt: „Jak Mieszko chrzest przyjmował?” i zaprezentowaliśmy bajki animowane pt. „Polscy królowie i książęta Mieszka I” oraz „Polak Mały”.

Podczas lekcji bibliotecznej dzieci wykonały piękne korony dla Mieszka I i Dobrawy. Dla klas IV – VI przygotowaliśmy prezentację multimedialną, która przybliżyła społeczny i religijny kontekst chrztu przyjętego przez Mieszka I. Starsi uczniowie w drugiej części spotkania wykonali drzewo genealogiczne pt. „POCZET KRÓLÓW I KSIĄŻĄT POLSKICH 966 – 1202” i zapoznali się z krótką charakterystyka każdego z panujących.


Aktualności

Powiązane artykuły