Na sesji Rady Powiatu – pożegnanie, wręczenia, powitania…

Czwartkową sesję Rady Powiatu Gołdapskiego rozpoczęło kilka punktów bardziej uroczystych. Oficjalnie pożegnano pułkownika Witolda Kałamarza, dowódcę 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, który postanowił przejść na emeryturę. Wręczono dyplomy i upominki dzielnicowym gołdapskiej KPP, którzy uczestniczyli w projekcie (i plebiscycie) związanym z bezpieczeństwem mieszkańców. Nagrodzeni policjanci to: st. sierż. Anna Popławska, sierż. szt. Marta Anuszkiewicz, asp. szt. Marcin Hiszpański, asp. szt. Michał Malinowski i asp. szt. Tomasz Dobrzyński. Podziękowano również naczelnikowi Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Ryszardowi Antolakowi. Z rąk starosty Andrzeja Ciołka i przewodniczącego Stefana Piecha gołdapska KPP otrzymała kolorową drukarkę laserową.

Potem zaprzysiężona została nowa radna – Alicja Iwaniuk z Dubeninek, która pełniła tę funkcję dwie poprzednie kadencje. Alicja Iwaniuk zajęła miejsce Haliny Kunio z Bań Mazurskich i podczas tej samej sesji wybrana została drugą wiceprzewodniczącą Rady Powiatu na miejsce Bogdana Michnicza, który wszedł w skład Zarządu.

 

Ponadto na posiedzeniu przedstawiono informacje o: „wykonanych zadaniach inwestycyjnych i remontach na drogach powiatowych w roku 2016; o przygotowaniach do sezonu zimowego; remontach i inwestycjach przeprowadzonych w roku 2016 na obiektach będących w zasobie Powiatu Gołdapskiego oraz o pozyskanych środkach zewnętrznych i ich wykorzystaniu w porównaniu do roku poprzedniego”.

 

Podjęte uchwały dotyczyły między innymi niewielkich zmian w budżecie. W wolnych wnioskach radny Mariusz Kowalczuk zaakcentował potrzebę wykonania chodnika przy Zespole Szkół Zawodowych.

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Na sesji Rady Powiatu – pożegnanie, wręczenia, powitania…

 1. Arek

  o B…, znowu medale……

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. asdic

   Zazdrość ?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Donat

   A co? Lepiej by było odchodzącego kopnąć w d…pę na odchodne? Wysłużył się jak koń to go na starość do rzeźni? Bez pożegnania? Oby Ciebie to spotkało.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...