Jesteśmy już uczniami

W piątek, 18 listopada uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Lisach ślubowali uroczyście „pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać, być pomocnym w domu, w szkole i wypełniać ucznia rolę”. Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności w programie artystycznym recytując wiersze i śpiewając piosenki. Występ uczniów uświetnił zespół muzyczny, zapewniając wszystkich, że „nasza szkoła, jak już wiecie, znana jest na całym świecie”. I nie ma w tym zapewne przesady, a chodziło o to, by dodać kolegom odwagi.

Dużym przeżyciem dla pierwszoklasistów było złożenie ślubowania, podczas którego dyrektor szkoły ogromnym długopisem pasował wszystkich pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Lisach. Ponadto uczniowie musieli wypić napój mądrości i odwagi przygotowany przez mamy.

Po zaliczonym egzaminie dzieciaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, znaczki oraz długopisy z logo szkoły. W tym dniu nie zabrakło także zabaw, zagadek i konkursów z udziałem mam oraz uczniów z klasy II i III. Na zakończenie rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

Alina Chomyn-wychowawczyni kl. I


Aktualności

Powiązane artykuły