Poznawali zawody odwiedzając instytucje

W dniach 14-18 listopada po raz dziewiąty zorganizowano w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który jest realizowany jednocześnie w 120 krajach. To największe wydarzenie na świecie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła szkoły, uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie Otwarta firma. W tym roku wzięła w nim udział również Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.

Uczniowie klas I-III w ramach projektu poznawali zawody odwiedzając instytucje i firmy na terenie miasta, a uczniowie klas IV-VI zapoznali się z technologią wytwarzanych tam produktów, bądź specyfiką usług, poznali relacje firm i otaczającego ich środowiska.

A gołdapskie firmy i instytucje odwiedzili:

  • – Uczniowie klasy I z wych. Marzanną Chomiczewską i IIIb z wych. Anną Budzińską, którzy poznawali stanowiska pracy w PKO BP w Gołdapi, liczyli pieniądze, dopytywali jak zostać „bankowcem”, gdzie „leżą” wirtualne pieniądze. Poznali też Żyrafkę Lokatkę, która uczyła ich jak oszczędzać i jak założyć własne konto w banku.
    – Uczniowie klasy IIIa z wych. Aliną Oleszczuk, tym razem poznawali pracę w Nadleśnictwie Gołdap. Uczestniczyli w rozmowach, zadawali pytania .Poznawali dokładnie zaprzyjaźnioną z nami firmę od środka. Odwiedzili wszystkie gabinety od parteru, aż po poddasze. Z zainteresowaniem śledzili pracę na każdym stanowisku.
    – Uczniowie klasy Ib z wych. Heleną Galińską odwiedzili urząd Poczty Polskiej. Dzieci zabrały ze sobą dzień wcześniej napisany list do Mikołaja. W czasie wycieczki uczniowie dowiedzieli się, jaka jest droga listu od nadawcy do adresata, poznali zakres usług Poczty Polskiej oraz pracę pocztowca.
    – Uczniowie klasy VIb z wych. Barbarą Girtler odwiedzili Firmę Usługową Motoklinika Jacek Bagiński. Zapoznali się z zakresem usług firmy i dopytywali właściciela, jak taką firmę utworzyć i prowadzić.
    – Uczniowie klasy Va z wych. Małgorzatą Wojciechowską-Gutowską dowiedzieli się czym zajmuje się firma Rom Stal Roman Sereda, jak wytwarza swoje produkty, jak długo istnieje na rynku i jak się ją prowadzi.

Odwiedzonym przez nas firmom i instytucjom wręczyliśmy Certyfikat „Otwarta firma”.
Wszystkim pracownikom i właścicielom serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP2 w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły