26 autorów wystawia 207 fotografii

W sobotę 19 listopada w holu kina miało miejsce otwarcie wystawy pokonkursowej, konkursu fotograficznego pn. “NASZE GOŁDAPSKIE”. Od 2010 roku gołdapski konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach – “Natura i Architektura”i “Człowiek”. Wystawa złożona jest z 207 fotografii 26 autorów.

 

Pierwsze miejsce w kategorii “Natura i architektura” zdobyła Agnieszka Urynowicz za cykle prac:

“Mikrokosmos” i “Przedwiośnie”. Drugie miejsce przyznano Antoniemu Danielewiczowi za cykle prac: “Bracia mniejsi” i “Chmury”, natomiast Agnieszka Zdancewicz stanęła na trzecim stopniu podium za cykle prac: “Zwierzęta pól i lasów” i “Z bliska”. Wyróżnienie przypadło Maciejowi Mocarskiemu za cykl prac pt. “Cisza nad wodą”.

 

W kategorii “Człowiek” zwyciężył Adam Kościński za cykle prac: “Young Lady”i “Black Widow”, druga była Zuzanna Osiecka z fotoreportażem “Fight Night”, a cykle portretów pt. “Wiktoria”i “Dwie twarze” Weroniki Obary uplasowały się na trzecim miejscu. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Aleksandra Król-Berut za cykl prac pt. “Tomasz”.

 

Jury konkursu, które w tym roku obradowało w składzie: Jacek Morzy, Tadeusz Krzywicki

i Mirosław Słapik, przyznało również własne wyróżnienia. Wyróżnienie Jacka Morzego otrzymał Mariusz Duszak za fotografię mola nad Jeziorem Gołdap, a Wiktoria Tałejszys obdarowana została przez Mirosława Słapika za portret pt. “Iga”, natomiast Tadeusz Krzywicki wyróżnił cykl prac Mileny Hołdyńskiej pt. “XXX”.

 

Podsumowanie konkursu fotograficznego odbyło się w ramach IX edycji spotkań z naturą

i sztuką “Nasze i nie nasze krajobrazy”, imprezy która w gołdapskim domu kultury istnieje od 2007 roku. IX Spotkania z naturą sztuką zakończył pokaz przyrodniczego arcydzieła filmowego pt. “Królestwo”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem gołdapskiej widowni, a najmłodsi widzowie żywo reagowali na poczynania “braci mniejszych” z europejskiej prapuszczy.

Już za rok X edycja spotkań z naturą i sztuką “Nasze i nie nasze krajobrazy” i już dziś – zapraszamy!

J.J.J.

Powiązane artykuły