Jak zawsze wszyscy cieszyli się ze wspólnego spotkania

W minioną sobotę w Gołdapskim Związku Emerytów i Rencistów zebrało się liczne grono jego członków, aby uczcić zbliżające się „ANDRZEJKI”. Była to świetna  okazja do wspólnego spotkania. W szeregi związku wstąpiło dwóch nowych członków (mężczyżni), których przewodnicząca Helena Łukaszewicz przywitała drobnymi upominkami.

 

Na spotkaniu znalazło się dwoje solenizantów – Cecylia i Stanisław. Odśpiewano im chóralnie 100 lat, otrzymali oni również drobne upominki od przewodniczącej, zaś solenizanci poczęstowali obecnych słodyczami i domowymi, zdrowotnymi nalewkami. Natomiast szefowa poczęstowała wszystkich gości sękaczem swojskiego wyrobu.

 

Jak zawsze  wszyscy cieszyli się ze wspólnego spotkania i ochoczo integrowali się na parkiecie, aby skorzystać z okazji rehabilitacji tanecznej, do której rytmy nadawał związkowy didżej Czesław Stawiecki.

 

Stefan Byro z Suwałk – już od kilku lat wraz z małżonką Danutą są członkami gołdapskiego związku, gdzie wszechstronnie i twórczo się udzielają. Pan Stefan nie dosyć, że każdorazowo uwiecznia aparatem wszystkie spotkania, to potrafi jeszcze grać na akordeonie. Toteż przy stołach płynęły melodie starych, czasami już zapomnianych, piosenek, których melodie podchwytywali i śpiewali wszyscy przy żywym akompaniamencie akordeonowym.

 

Na pożegnanie szefowa ogłosiła, że 20 grudnia zaprasza wszystkich swoich samotnych członków na WIGILIĘ SAMOTNYCH SERC.

 

Goście rozeszli się do domów podbudowani psychicznie i fizycznie czekając na kolejne wspólne spotkanie – już w  Sylwestra.

 

Przewodnicząca Helena łukaszewicz i księgowa Maria Piątkowska  zapraszają wszystkich gołdapskich emerytów i rencistów, aby się zapisywali do tutejszego związku i „nie zamykali się w czterech ścianach”.

(Red. CB-B)

 


Aktualności

Powiązane artykuły