Zrobienie tortu nie jest takie proste

Tort to bogato zdobione ciasto, najczęściej biszkoptowe, przekładane masą. Podczas warsztatu kulinarnego, który odbył się 15 października w Szkole Podstawowej nr2 w Gołdapi uczestniczki robiły torty wykorzystując ciasto biszkoptowe. Najpierw przygotowały napar herbaty zielonej, wycisnęły cytryny, pokroiły owoce. Potem przyszedł czas na kremy, z białej czekolady, krem kukułka, bezowy.

Oczywiście, każdy z tych kremów był wypróbowany jeszcze w trakcie jego robienia, czego ślad pozostawał na uśmiechniętych buziach „cukierników”. Warsztaty przeprowadziła pani Marzanna Konieczny, która udostępniła swoje przepisy i kierowała pracą. Najwięcej radości sprawiło dekorowanie tortów masą cukrową, którą najpierw należało zmiękczyć, rozwałkować, zabarwić, a następnie nadać odpowiedni kształt. W międzyczasie uczestniczki warsztatów rozmawiały i wymieniały się doświadczeniami kulinarnymi.

Na zakończenie warsztatów odbyła się degustacja tortu czekoladowego upieczonego przez panią Marzankę Konieczny. Swoje torty „cukiernicy” zabrali ze sobą, by podzielić się nimi ze swoimi rodzinami i znajomymi z osiedla „Pod lasem”. Uczestniczki zajęć przekonały się, że wykonanie tortu nie jest takie proste; to bardzo pracochłonne zajęcie, które wymaga wiele cierpliwości i dokładności.
Dziękujemy pani Marzance za pyszny tort i przeprowadzenie zajęć kulinarnych.

Panu dyrektorowi Stefanowi Piechowi dziękujemy za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na warsztaty.
Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi.

logo

Projekt „Działajmy razem” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły