Reporterka „Faktów” TVN w SP3

W tym roku, Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 3, był inny niż zwykle. Na wieść o nadanym szkole tytule „Wesoła szkoła”, odwiedziła nas reporterka „Faktów” TVN. Postanowiła osobiście przekonać się, czy uczniowie naszej szkoły rzeczywiście są weseli. Oj, byli weseli, na zadawane pytania odpowiadali śpiewająco. W rolę reporterki, wcieliła się uczennica klasy 2f – Wiktoria Połówka.
Po spotkaniu z reporterką, odbyła się „Gala Oskarowo–Jabłkowa”. Poprowadzili ją uczniowie klasy 2f: Oskar Górski i Maksymilian Kwiatkowski. Wśród wielu kategorii, znalazły się min.: „Zaradne Matki Dyrektorki” – pani Alicja Falińska o raz pani Alicja Kłoczko, „Szef Wszystkich Szefów” – pan dyrektor Leszek Retel. Zamiast statuetek, zwycięzcy otrzymali jabłka z wypisanymi na listkach podziękowaniami. Na zakończenie gali, wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat” dedykując piosenkę „Wszystkim Pracownikom Naszej Szkoły”.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 2e i 2f, pod kierunkiem wychowawczyń: Katarzyny Antoniak i Jolanty Lipińskiej.


Dziękujemy serdecznie za wykonanie dekoracji koleżance – Marzannie Zadrodze oraz panu Mirosławowi Bobrowskiemu za poświęcony czas podczas prób oraz przygotowanie nagłośnienia.
Jolanta Lipińska


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Reporterka „Faktów” TVN w SP3

 1. Bolo

  Bardziej „wiarygodnej” telewizji nie można było wybrać? Ostatnio dzienikarze tej stacji wyciagali puszki i butelki po piwie ze śmietnika by skompromitowac policję w czasie swiatowych dni młodzieży.,Film jest w yutube mozna wyhodować.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. door

  Można podpisać petycję o odebranie koncesji
  tvn
  Adresat/Adresaci petycji: KRRiT
     Zwracam się do KRRiT o odebranie koncesji telewizyjnej stacji informacyjnej TVN24 jak również stacji TVN w związku z ich kłamliwymi i zmanipulowanymi przekazami zawartymi w programach informacyjnych, takich jak min. „Fakty TVN”.

    Programy informacyjne telewizji TVN są zmanipulowane, wprowadzają widza w błąd, niejednokrotnie podawane są w nich jako fakty zdarzenia zmyślone, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych.

  Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które – wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą – rozbija naszą narodową jedność.

     Intencją autorki petycji było zobrazowanie zjawiska fałszowania rzeczywistości przez TVN kilkoma spektakularnymi przykładami, ale tego jest setki! Proceder wprowadzania widza w błąd przez tę stację telewizyjną ma tak nagminny charakter, że na dzień dzisiejszy trudno jest go ogarnąć. Mimo to – kilka przykładów:

  http://wpolityce.pl/media/307847-pomylka-czy-ciag-dalszy-manipulacji-tvn-uderza-w-film-smolensk-podstawiajac-inna-osobe-pod-artura-wosztyla-haniebne

  http://wpolityce.pl/media/308290-ministerstwo-sprawiedliwosci-chce-sprostowania-od-faktow-tvn-za-material-macieja-knapika

  http://niezalezna.pl/71660-cale-klamstwo-cala-dobe-jak-tvn-manipulowal-slowami-rzecznik-prezydenta-dudy

  https://www.goldenline.pl/grupy/Zainteresowania/polityka-bez-cenzury/klamstwa-tvn-tok-fm-i-innych-mediow,1985236/

  http://blogpress.pl/node/6931

  http://niezalezna.pl/49055-przylapalismy-tvn-na-klamstwie-oto-dowod-na-manipulacje-telewizyjnych-propagandystow

  http://www.wykop.pl/link/1462305/wymyslila-jak-nie-wyladuje-to-mnie-zabije-teraz-robi-pr-centrum-zdrowia/

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/226051-prof-nowak-czym-rozni-sie-klamstwo-tvn-u-od-klamstw-russia-today-niczym

  http://wpolityce.pl/media/225018-podwodny-swiat-telewizji-tvn-czy-przeprosza-widzow-i-politykow-za-klamstwa-w-sprawie-kilometrowki-hofmana

   

  Kłamstwa i manipulacje TVN mają miejsce od lat, a informacji nie sposób tu oddzielić od opinii! Najlepszym tego przykładem jest, gdy po wygranej śp. Lecha Kaczyńskiego wyborów prezydenckich, TVN, ustami jednej ze swoich czołowych prezenterek, Justyny Pochanke, w taki oto sposób zakomunikowała to widzom: „Mam dla państwa wiadomość, Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie”.

   

  Odebranie koncesji stacji TVN jest ważne tym bardziej, że wg ostatnich badań CBOS pTVPi TVN są wśród Polaków głównym źródłem informacji o wydarzeniach w kraju i na świecie!

  O jakich informacjach tu mowa?!  O zwykłych, niegodziwych wrzutkach medialnych w stylu: „Jak nie wyląduję, to mnie zabije”?, o ostatniej, negatywnej opinii o filmie „Smoleńsk” wyrażonej przez Artura Wosztyla, który A. Wosztylem nie był?, o przekłamaniu wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego przez Katarzynę Kolendę-Zalewską, która sama przyznaje, że „dała plamę”?

  Nie za dużo tego?

  W mojej ocenie, w chwili obecnej, Polakom potrzebna jest przede wszystkim rzetelna informacja. Informacja a nie opinia przemycona w podawaniu faktu, wsparta pogardliwym tonem głosu czy niewybredną mimiką, które to elementy przekazu mają kluczowe znaczenie dla przekazu telewizyjnego.

  Przykładów, w których członkowie polskich rodzin czy poszczególnych grup społecznych skaczą sobie wręcz do gardeł, bo „w TVN mówili” jest aż nadto i oceniam to zjawisko jako bardzo groźne dla polskiej racji stanu i dla polskiego, dość już podzielonego i zmanipulowanego przez media społeczeństwa.

  Z poważaniem Magdalena Bąk

  http://www.citizengo.org/pl/37148-petycja-o-odebranie-koncesji-stacji-telewizyjnej-tvn-i-tvn24-zwracam-sie-do-krrit-o-odebranie?tc=fb&tcid=27131818

   

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...