Już planują kolejną wycieczkę

Klasy 2a i 2b ze Szkoły Podstawowej nr 3 wyruszyły na wycieczkę do Olsztyna. Celem wyjazdu była wizyta w teatrze lalek i planetarium. W teatrze dzieci miały okazje zobaczyć przedstawienie „Niebieski Piesek”. Sztuka znakomitego węgierskiego dramaturga opowiadająca o pewnej psiej rodzinie, w której na świat przychodzi szczeniaczek o niebieskiej sierści.

 

Oburzeni mieszkańcy podwórka grożą wszystkim wyrzuceniem. Mały odmieniec, nie chcąc narazić najbliższych na przykrości, decyduje się opuścić dom. Jego wędrówka w świat to jedno pasmo drwin, upokorzeń i szykan. Niczym Andersenowskie Brzydkie Kaczątko z powodu swej inności nigdzie nie znajduje zrozumienia. Do czasu, gdy spotyka takiego samego odmieńca jak on – marynarza o rudych włosach. Niebieski i rudzielec zaprzyjaźniają się i postanawiają stawić czoła bezmyślności i nietolerancji otoczenia.

Kolejny punkt wycieczki to projekcja dydaktyczna „Wszystko wiruje” w Planetarium. Były to zajęcia poświęcone powstawaniu pór roku, cyklu dobowego Ziemi.

Na zakończenie był pyszny obiad i powrót do domu. Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Już planują kolejną wycieczkę.

 

Wioletta Waraksa Katarzyna Miernik

 


Aktualności

Powiązane artykuły